Режисер Сергій Буковський став лавреатом премії імені Василя Стуса

Режисер Сергій Буковський став лавреатом премії імені Василя Стуса

Режисер Сергій Буковський став лавреатом премії імені Василя Стуса
Фото: Олександр Куліков/PEN Ukraine

Лавреатом премії імені Василя Стуса 2023 року оголосили режисера-документаліста Сергія Буковського. Церемонія нагородження відбулася 14 вересня.

"Шістдесятники, до когорти яких входив і Василь Стус, зробили все, аби Незалежність, котру виборола Україна, стала реальністю. Нині з’явилось нове покоління кінематографістів, яке робить свою справу професійно і талановито. Приємно усвідомлювати, що мої молоді колеги сьогодні не лише знімають справжнє кіно, а й доносять світові знання про нашу культуру", — сказав під час своєї промови Буковський.

Промову про внесок і роль лавреата виголосив український кінокритик, кінознавець та сценарист Сергій Тримбач.

Що відомо про Сергія Буковського

Він є представником критичної школи української документалістики. У 2004 році отримав Шевченківську премію за 9-серійний телефільм "Війна. Український рахунок" (2003). У 2017 році став лавреатом "Золотої дзиґи" за стрічку "Головна роль" ("Найкращий документальний фільм").

Цьогоріч відбулася прем'єра фільму "Іван і Марта" про подружжя Івана та Марти Дзюб, над якою Буковський працював із 2018 року. Загалом режисер працював над понад 40 фільмами, зокрема над стрічкою "Живі" (2008) про українців, які пережили Голодомор 1932-1933 років. У 2014 році Сергій Буковський створив "Майстерню.doc" – майстерню документального кіно для молодих кінематографістів.

Про премію Стуса

Премію заснувала 1989 року Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком, її вручали щороку 14 січня. З 2016 року Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво "Дух і Літера" опікуються премією. Премію присуджують літераторам, митцям, режисерам, музикантам і культурним менеджерам незалежно від місця проживання, прижиттєво, за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції.

У різні роки лавреатами та лавреатками премії ставали Михайлина Коцюбинська, Іван Світличний, Мирослав, Маринович, Володимир В'ятрович, Марія Бурмака, Святослав Вакарчук, Сергій Жадан, Влад Троїцький, Ахтем Сеітаблаєв, Тарас Возняк, Віталій Портников та інші.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок