Хаяо Міядзакі зніме свій останній анімаційний фільм

Хаяо Міядзакі зніме свій останній анімаційний фільм

Хаяо Міядзакі зніме свій останній анімаційний фільм
.

Японський режисер-аніматор Хаяо Міядзакі планує зняти останній анімаційний фільм для своєї студії Ghibli за мотивами своєї улюбленої книжки у дитинстві. Про плани режисера повідомив Укрінформ з посиланням на The New York Times.

За словами Міядзакі, він зніме "фентезі великого масштабу", яке створить за книгою Гендзабуро Йосіно 1937 року "Як ти живеш?" (How do you live?). Це була улюблена книга режисера у дитинстві, яка присвячена школяру на прізвисько Копер-кун, якого цікавлять не лише забави 15-річного підлітка, а й філософські питання на тему стосунків між людьми та долями суспільства. Книга вважається класикою японської літератури.

Про наміри зняти фільм за книгою "Як ти живеш?" Міядзакі розповів не вперше. Чотири роки тому він говорив, що зніме аніме до олімпійських ігор у Токіо, які пройшли літом 2021 року.

Що відомо

  • Міядзакі Хаяо — один з найвідоміших у світі японських мультиплікаторів і анімаційних режисерів. Його часто називають азійським Волтом Діснеєм, хоча аніматор не любить цього порівняння.
  • Хаяо Міядзакі відомий такими роботами, як "Мандрівний замок", "Принцеса Мононоке", "Мій сусід Тоторо", а також "Віднесені примарами", за який він отримав "Оскар".
  • Студію Ghibli він заснував разом Ісао Такахатою.
  • Вперше Міядзакі заговорив про пенсію ще в 1998 році, але вже наступного року повернувся для роботи над "Віднесеними привидами".
  • У 2013 році Міядзакі оголосив про остаточне завершення режисерської кар’єри, тоді студія Ghibli дійсно закрила свій виробничий відділ. За 34 роки він зняв 11 повнометражних аніме-фільмів.
На початок