Режисеру та засновнику Studio Ghibli Хаяо Міядзакі виповнилося 82 роки

Режисеру та засновнику Studio Ghibli Хаяо Міядзакі виповнилося 82 роки

Режисеру та засновнику Studio Ghibli Хаяо Міядзакі виповнилося 82 роки
. Фото: Wikipedia

Одному з найвідоміших у світі японських мультиплікаторів і анімаційних режисерів Хаяо Міядзакі виповнюється 82 роки. Його часто називають азійським Волтом Діснеєм, хоча аніматор не любить цього порівняння.

Народився Хаяо Міядзакі в Токіо 5 січня 1941 року. Найбільшу популярність режисеру принесла аніме студія Ghibli, заснована ним 15 червня 1985 року разом із режисером та сценаристом Ісао Такахатою та продюсером Тосіо Судзукі.

Режисеру та засновнику Studio Ghibli Хаяо Міядзакі виповнилося 82 роки
Фото: 3dworld

Найвідоміші анімаційні фільми

За 36 років роботи студія подарувала світові понад 20 повнометражних аніме, зокрема "Мандрівний замок", "Принцеса Мононоке", "Мій сусід Тоторо", а також "Віднесені примарами", за який Міядзакі отримав "Оскар" у 2003 році – режисер відмовився бути присутнім на церемонії через розпочаті за кілька днів до цього воєнні дії США в Іраку. Також Міядзакі отримав почесну премію "Оскар" за внесок у світовий кінематограф у 2015 році.

Хаяо Міядзакі зніме свій останній анімаційний фільм

Фільм, в основі якого Чорнобильська катастрофа

У 1995 році Хаяо Міядзакі зняв короткометражне аніме On Your Mark на пісню японського гурту Chage and Aska. В основу цього кліпу лягла Чорнобильська катастрофа, що сталася в Україні 26 квітня 1986 року. Дія відбувається в майбутньому біля великого саркофагу АЕС, під яким поховане ціле місто. Подейкують, що сам аніматор в одному зі своїх інтерв'ю підтвердив, що велика споруда у фільмі – це саркофаг ЧАЕС.

Парк розваг Ghibli за творами Міядзакі

1 листопада 2022 року в Японії у місті Наґакуте відкрили Ghibli Park – тематичний парк, присвячений фільмам "Мій сусід Тоторо", "Принцеса Мононоке", "Служба доставки Кікі, юної відьми" та "Мандрівний замок", що вийшли на студії Ghibli. Парк має 5 тематичних зон, наразі доступні три локації: "Великий склад Гіблі", "Пагорб Молодості" та "Ліс Дондоко", а після завершення будівництва в 2023 році відкриються "Долина відьом" та "Село Мононоке".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок