У Нью-Йорку 24 серпня відкриють мультимедійну виставку "Фрагментовані докази". В експозиції покажуть роботи 17 сучасних українських художників. Про це стало відомо з пресрелізу виставки.
На виставці представлять живопис, скульптуру, принти, відео- та фотодокументацію з колекції резиденції сучасного мистецтва Biruchiy. "Фрагментовані докази" триватимуть до 24 вересня.
Деякі об’єкти з експозиції уціліли під час окупації Бучі. На виставці розкажуть не лише про ці експонати, а й про зруйнований будинок кураторки проєкту Олени Сперанської та засновника резиденції Biruchiy Геннадія Козуба. Їхню історію відвідувачі дізнаються з документального фільму режисера Івана Сауткіна.
"Проєкт «Фрагментовані докази» демонструє і мою особисту історію, і колективний досвід художників — як у мирній, квітучій Україні, так і у трагічний історичний момент війни", – поділилася кураторка виставки Олена Сперанська.
За її словами, йдеться про репрезентацію довгої історії розвитку мистецьких резиденцій в Україні та їхньої трансформації після повномасштабного вторгнення.
Хто візьме участь у виставці?
На виставці "Фрагментовані докази" представлять свої роботи 17 сучасних українських художників. Серед них:
- Жанна Кадирова;
- Влада Ралко;
- Володимир Будніков;
- Олександр Глядєлов;
- Сергій Святченко;
- Вєра Бланш;
- Анастасія Буднікова;
- Катерина Бучацька;
- Максим Дондюк;
- Наталія Карпінська;
- Леся Хоменко;
- Тетяна Маліновська;
- Аліса Нікітінова;
- Іван Сауткін;
- Андрій Стегура;
- Артем Волокітін;
- Альбіна Ялоза.
Про Biruchiy ("Бірючий")
"Бірючий" — це провідна українська резиденція сучасного мистецтва, яку вперше провели у 2006 році на Бирючому острові (Херсонщина).
Звідтоді ГО "Спілка дослідників сучасного мистецтва" щороку організовувала цю подію в серпні та вересні. У 2015 році географія проєкту вийшла за межі півострова на Азовському морі: резиденція почала відбувалися в інших регіонах України, а з 2016-го виїзні резиденції діють на території інших країн Європи.
За 18 років існування резиденція Biruchiy об'єднала понад 300 авторів та 14 артгруп із 19 країн світу.
Митці з усього світу назвали Biruchiy "островом свободи". Резиденція стала простором для обміну досвідом між художниками. Організатори щороку забезпечують учасників експериментальною звуковою лабораторією, диджей-сетами, музичними фестивалями, відкритими робочими студіями, сучасною галереєю, щоденними презентаціями художників тощо.
Після повномасштабного вторгнення команда резиденції продовжила роботу на заході України. У 2022–2023 роках вона провела виставкові проєкти у Польщі, Німеччині та Нідерландах. Зараз "Бірючий" дебютує у США.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]