Справа Майкла Джексона: позов можуть передати до суду присяжних, а у ФБР його підозрюють у сексторгівлі дітьми

Справа Майкла Джексона: позов можуть передати до суду присяжних, а у ФБР його підозрюють у сексторгівлі дітьми

Справа Майкла Джексона: позов можуть передати до суду присяжних, а у ФБР його підозрюють у сексторгівлі дітьми
Майкл Джексон. Фото: @RIPKING0fP0P/ X (Twitter)

Позови двох чоловіків, які звинувачували співака Майкла Джексона в сексуальному насильстві над ними, коли вони були дітьми, можуть передати до суду присяжних. Про це повідомило видання The Guardian.

Вейд Робсон та Джеймс Сейфчак у 2013 і 2014 роках подали позови проти MJJ Productions і MJJ Ventures, продюсерських компаній Джексона, які на момент смерті співака належали йому.

Спочатку позови відхилили у 2017 році через закінчення терміну позовної давності. Але у 2020 році новий закон Каліфорнії продовжив термін давності для жертв, які були дітьми на момент насильства, що дозволило відновити ці дві справи.

У 2020 і 2021 роках суддя в Лос-Анджелесі знову відхилив позов, постановивши, що компанії не мали "юридичної можливості" контролювати Джексона, оскільки він був єдиним власником компанії.

Але у серпні 2023 року колегія з трьох суддів другого окружного апеляційного суду Каліфорнії заявила, що не згодна з попереднім висновком, і сказала, що справа може бути передана до суду присяжних.

Свої висновки на цьому засіданні оприлюднило і Федеральне Бюро Розслідувань США — там підозрюють Джексона у сексторгівлі дітьми та переправляння жертв контрабандою через територію країни.

У чому звинувачували Джексона

Робсон, якому зараз 40 років, розповів, що Джексон знущався з нього 7 років — з семи до 14 років. Сейфечак, якому зараз 45 років, розповів, про знущання протягом чотирьох років, починаючи приблизно з кінця 1988 року, коли йому було 10. Обидва чоловіки стверджують, що співробітники компанії не захищали їх від Джексона належним чином, допомагаючи координувати візити.

У 2020 році вийшла книга "Поганий: Безпрецедентне розслідування прикриття Майкла Джексона" (Bad: An Unprecedented Investigation into the Michael Jackson Cover-Up) журналіста-розслідувача Ділана Говарда. У ній досліджувалися підозри ФБР щодо інтересу Джексона до підлітків і дітей. Наприклад, журналіст розповів про жорстоке поводження з тринадцятирічним Джорданом Чандлером.

Адвокати компаній Джексона, що співак був невинним і став мішенню для чоловіків через його ім'я та гроші.

"Ми, як і раніше, повністю впевнені, що Майкл не винен у цих звинуваченнях, які суперечать усім перевіреним доказам і незалежному підтвердженню, і які були вперше висунуті через роки після смерті Майкла людьми, мотивованими виключно грошима", — заявив Джонатан Стейнсапір, адвокат спадщини Джексона, у своїй заяві після рішення апеляційного суду.

Хто такий Майкл Джексон

Майкл Джексон — американський співак, танцюрист, кіноактор, автор пісень, який досяг міжнародної популярності у віці 12 років як соліст дитячого гурту "П'ятірка Джексонів", а згодом став одним із найуспішніших сольних артистів в історії. Його називають "королем попмузики".

Найбільшим визнанням користуються три альбоми, записані під керівництвом продюсера Квінсі Джонса, — Off the Wall (1979), Thriller (1982) і Bad (1987). Thriller навіть занесений у Книгу рекордів Гіннесса як диск, що був розпроданий найбільшим накладом за всю історію музики (108 млн примірників, станом на 2010 рік).

В активі Джексона тринадцять премій "Ґреммі", стільки ж разів він підіймався зі своїми піснями на перший щабель американських чартів продажів. Двічі його ім'я занесене в Зал слави рок-н-ролу — як учасника "П'ятірки Джексонів" (1997) і як сольного виконавця (2001).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок