США посилюють контроль за штучним інтелектом: 7 компаній тепер маркуватимуть продукт, створений ШІ

США посилюють контроль за штучним інтелектом: 7 компаній тепер маркуватимуть продукт, створений ШІ

США посилюють контроль за штучним інтелектом: 7 компаній тепер маркуватимуть продукт, створений ШІ
unsplash

Сім провідних компаній штучного інтелекту (ШІ) взяли на себе безпекові зобов’язання, зокрема вони позначатимуть водяними знаками свій продукт. Про це повідомив Білий дім, цитують ВВС і Reuters.

Угоду підписали 21 липня. Вона стосується компаній Amazon, Anthropic, Google, Inflection, Meta, Microsoft і OpenAI.

Темпи, з якими компанії розвивали свій інструментарій, викликали занепокоєння щодо поширення дезінформації та дестабілізації в суспільстві, особливо через наближення президентських виборів 2024 року в США. Крім того, неконтрольоване застосування ШІ може загрожувати нацбезпеці та економіці. Тож нові умови, за якими працюватиме ШІ в Сполучених Штатах, є кроком до жорсткішого регулювання використання цього засобу в країні.

"Ми повинні бути чіткими та пильними щодо загроз, що виникають у зв’язку з новими технологіями, які можуть становити небезпеку — не обов’язково, але можуть — для американської демократії та наших цінностей, хоча це й величезні можливості", — сказав президент Джо Байден.

Отже, відтепер сім зазначених компаній зобов’язані:

  • Тестувати безпеку своїх систем перед її випуском, залучаючи внутрішніх та зовнішніх експертів.
  • Позначати продукти (тексти, аудіо, візуальний контент) ШІ водяними знаками, щоб користувачі могли розпізнати їх. Однак поки невідомо, як саме виглядатиме маркування.
  • Регулярно публічно звітувати про можливості та обмеження штучного інтелекту.
  • Шукати способи, за допомогою яких ШІ допоможе подолати найбільші виклики суспільства — від раку до зміни клімату — й інвестувати в освіту та нові робочі місця.

Як США збираються регулювати ШІ далі

Конгрес розглядає законопроєкт, що вимагатиме зазначати, чи використовувався штучний інтелект для створення зображень чи іншого контенту політичної реклами. Так хочуть запобігти, наприклад, несправжньому зображенню політика, яке мало б на меті очорнити його.

Президент США також працює над розробленням виконавчого указу та законодавства щодо технології ШІ. "У наступні десять чи навіть менше років ми побачимо більше технологічних змін, ніж ми бачили за останні 50 років. Це мене, чесно кажучи, вражає. Впроваджені зобов’язання багатообіцяльні, але нам потрібно ще багато працювати разом", — підсумував Байден.

Reuters додає, що США відстають від ЄС в регулюванні штучного інтелекту. У червні законодавці ЄС погодили правила, згідно з якими такі системи, як ChatGPT, повинні будуть прозоро показувати контент, створений штучним інтелектом, допомагати відрізняти підроблені зображення від справжніх і захищати користувачів від незаконного контенту.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок