Apple тестує власний аналог ChatGPT на основі штучного інтелекту

Apple тестує власний аналог ChatGPT на основі штучного інтелекту

Apple тестує власний аналог ChatGPT на основі штучного інтелекту
. Логотип компанії Apple. Фото: AP

Apple розробляє власний чат-бот на основі штучного інтелекту, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на співробітників компанії.

Для свого чат-бота, який деякі інженери компанії умовно називають Apple GPT, корпорація використовувала власний фреймворк великих мовних моделей під назвою Ajax.

Над Apple GPT працюють відразу кілька команд. Фахівці займаються не лише навчанням чат-бота, а й шукають способи розвʼязання різних потенційних проблем з його використанням, зокрема пов'язані з конфіденційністю.

У Apple ще не визначилися зі стратегією випуску чат-бота для споживачів. У компанії працюють над проєктом щонайменше протягом кількох місяців. На якому етапі він перебуває, невідомо.

Раніше глава Apple Тім Кук досить стримано коментував появу чат-ботів на кшталт ChatGPT, Google Bard та Bing AI від Microsoft. За його словами, компанія впроваджуватиме технології на базі штучного інтелекту у свої продукти "дуже продумано". При цьому Кук не заперечував, що в Apple вивчають цей напрямок.

У Apple стурбовані тим, що упускають важливий технологічний тренд, пов'язаний із появою штучного інтелекту. У зв'язку з цим у компанії почали активну розробку "Apple GPT". Однак не виключено, що спочатку чат-бот використовуватимуть тільки співробітники Apple для внутрішніх цілей, щоб не ризикувати витоком даних, працюючи з аналогами від конкурентів.

Що відомо про чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницькою лабораторією, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників був Ілон Маск. Він заснував компанію у 2015 році і залишив у 2018 році.

Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.

"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.

ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.

Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.

18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.

Наприкінці лютого влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах.

На початок