Хочуть "українізувати": у ДСНС пояснили, чому знищили мозаїку на ВДНГ

Хочуть "українізувати": у ДСНС пояснили, чому знищили мозаїку на ВДНГ

Хочуть "українізувати": у ДСНС пояснили, чому знищили мозаїку на ВДНГ
. Фото: Evgeny Mushkin/Facebook

У Києві в колишньому павільйоні протипожежної безпеки на ВДНГ (зараз Пожежна Частина 26) знищили унікальну мозаїку. Про це 27 червня повідомив автор проєкту Ukrainian Modernism, фотограф Дмитро Соловйов.

"Всю цю красу розбили молотками. Багатомісячну працю українського художника знищили за пару хвилин. Дорогу, рідкісну смальту перетворили на купу сміття", — написав він.

мозаїка вднг знищили
Мозаїку на ВДНГ знищили. Скріншот зі сторінки у Facebook

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович відреагував на руйнування мозаїки у коментарях до допису Соловйова.

"По-перше, взагалі не видно символів тоталітарного режиму; по-друге, мозаїка навіть для непідготовленого ока виглядає твором мистецтва — рідко коли цим матеріалом художник досягає такого динамізму", — зазначив Дробович.

Про знищення мозаїки висловилася й екскурсоводка Оксана Пурик.

За її словами, жінка розмовляла з начальником пожежної частини №26, який знав про мозаїку і про початок будівельних робіт, та з підрядниками, що виконують замовлення/ Проте, як каже Пурик, їм байдуже на знищення мозаїки.

У ДСНС також відреагували під постом Ukrainian Modernism в Instagram. Вони зазначили, що панно планують "українізувати": "Після закінчення ремонтних робіт, оновлена робота, символізуватиме неоціненну працю наших рятувальників під час війни та частково відображатиме попередню композицію".

мозаїка
Коментар ДСНС. Скріншот зі сторінки у Instagram

На це відреагувала депутатка Київради Ксенія Семенова, яка вражена тим, що "ДСНС уповноважені визначати, що є українським, а що ні".

Генеральний директор ВДНГ Євгеній Мушкін зазначив, що це була культурна спадщина радянської історії України.

"Ми пишалися тим, що пожежники (яким з 1991 року належить ця будівля) його бережуть. Сьогодні ми дізналися, що будівельники, які на замовлення ДСНС роблять реконструкцію цієї будівлі, зруйнували це панно", — написав гендиректор.

Мушкін також ініціював обговорення з командою ВДНГ щодо запобігання руйнації культурної спадщини, що є майном державним, комунальним чи приватним.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок