Подільський районний суд Києва 8 червня переніс розгляд справи проти активіста та співзасновника громадської організації "Зберегти Квіти України" Тараса Грицюка.
Розгляд справи тягнеться з грудня 2021 року. Судові засідання вже декілька разів переносили через різні причини. Тарас Грицюк поділився деталями з останнього засідання з Суспільне Культура.
Представник забудовника перед початком засідання вніс клопотання про перенесення слухання через неможливість бути присутнім, а також через те, що це буде перша неявка у суді.
Грицюк розповів, що сторона забудовника не попереджала про жодні надзвичайні обставини.
Юристи сторони захисту виступили проти перенесення засідання, адже не почули поважної причини неявки. Про час і місце слухання сторони знали завчасно. Згідно з законодавством, перша неявка можлива, якщо учасник засідання повідомив про причини відсутності й суд визнав такі причини поважними.
"Просто використати свій ліміт на те, щоб не сходити на судове засідання, я вважаю зловживанням. Адже адвокат, згідно з адвокатською етикою, повинен був попередити заздалегідь та навести якісь причини, які є підставою для відкладення розгляду справу", — сказав адвокат, що представляє інтереси "1+1".
Тарас Грицюк теж виступив проти відкладення розгляду, зокрема зазначив, що на судове засідання йому довелося їхати з іншого міста.
Врешті суддя вирішила перенести засідання на 11:30 6 вересня, а також не взяла до уваги прохання адвокатів встановити поважність причини неявки.
Це не вперше засідання у справі переносять. Двічі це було пов'язано з відсутністю електроенергії та двічі — через повітряні тривоги.
Підтримати активіста "Квітів України" Грицюка прийшли приблизно 12 людей.

Що відомо про справу
ПАТ "Квіти України" 15 вересня 2021 року подало позов "про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації" проти Тараса Грицюка, який є активістом ініціативи "Квіти України".
Забудовник звинуватив Тараса Грицюка у тому, що він подав неправдиву інформацію в інтерв’ю каналу "1+1", і вона зашкодила діловій репутації компанії. Також позов подали проти "1+1" та народного депутата від партії "Слуга Народу" Дмитра Гуріна.
"Йдеться про слова Тараса, що демонтаж будівлі розпочався без дозволів. Цікаво, що цю саму тезу озвучували міністр культури Олександр Ткаченко, депутат Дмитро Білоцерковець та сотні містян", — писали на Facebook-сторінці "Зберегти Квіти України.

Перебіг засідань
Перше підготовчу засідання суду відбулося 20 грудня 2021 року. Тоді суддя задовольнила клопотання сторони захисту та додала як доказ проєкт підготовчих робіт забудовником.
"Серед переліку робіт у проєкті підготовчих робіт нами не виявлено робіт, які можна інтерпретувати як демонтажні роботи. Очікуємо, що позивач спробує надати докази, що здійснювати демонтажні роботи вони мали право і мали відповідні дозвільні документи", — написав Тарас Грицюк у Facebook.
На засіданні 15 вересня 2022-го представник забудовника заявив, що репутація компанії погіршилась через слова Грицюка.
Що відомо про "Квіти України"
"Квіти України" — будівля в стилі модернізму, зведена в 1985 році, яка тривалий час функціонувала як магазин-оранжерея. Проєкт будівлі розробив народний архітектор України Микола Левчук. У 1986 році його здобув премію Спілки архітекторів як "будівля року". Фасад будинку 30 років був обплетений виноградом. Останні кілька років у приміщенні працював супермаркет, який зачинився навесні 2021 року, а власник будівлі виставив її на продаж. Через якийсь час навколо неї звели паркан.
У червні 2021 року власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр. Наприкінці червня забудовник зрізав виноград, а 12 липня 2021 року розпочав знесення будівлі.
Шевченківський районний суд Києва 15 липня 2021 року заборонив будівельні роботи щодо реконструкції "Квітів України". Архітектор та автор будівлі Микола Левчук подав позов до суду проти нового власника та автора концепції реконструкції про порушення своїх авторських прав і про відшкодування моральної (нематеріальної) шкоди.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!