Салман Рушді напише книжку про те, як на нього напали на сцені

Салман Рушді напише книжку про те, як на нього напали на сцені

Салман Рушді напише книжку про те, як на нього напали на сцені
Британський письменник Салман Рушді, фото: Getty Images

На літературному фестивалі HAY письменник Салман Рушді заявив, що напише роман про напад на нього на сцені в Нью-Йорку, щоб "пережити" це. Про це 1 червня повідомило видання The Guardian.

"Я намагаюся написати книгу про напад на мене — що сталося і що це означає, не тільки про напад, але й про те, що навколо нього", — сказав він.

Рушді додав, що це буде невелика книга, "на пару сотень сторінок": "Це не найпростіша книга у світі, яку можна написати, але це те, що я повинен пережити, щоб робити щось інше. Я не можу почати писати роман, який не має нічого спільного з цим... Тож я просто мушу з цим розібратися".

салман руді
Салман Рушді. Британський письменник Салман Рушді, фото: AP

Що відомо про напад на Рушді

12 серпня 2022 року на Салмана Рушді напали на сцені у Нью-Йорку – письменник дістав ножове поранення у груди. Він провів 6 місяців у лікарні та втратив зір на одне око, а одна його рука стала недієздатною.

Нападником на письменника виявився 24-річний Хаді Матар. Його одразу затримали, а 13 серпня вже пред'явили звинувачення у суді округу Чатокуа в Мейвіллі, штат Нью-Йорк. Матар не визнав себе винним за звинуваченням у замаху на вбивство і нападі на Рушді.

Хто такий Салман Рушді

Салман Рушді народився у 1947 році у Бомбеї. Його книга "Сатанинські вірші" заборонена в Ірані з 1988 року, оскільки багато мусульман вважають її наругою над релігією.

За рік після її публікації тодішній лідер Ірану аятола Рухолла Хомейні видав фетву із закликом до смерті Рушді. А тому, хто вбʼє Рушді, запропонована нагорода у розмірі майже у 3 мільйони доларів.

Уряд Ірану давно дистанціювався від указу Хомейні, але настрої проти Рушді збереглися. 2012 року напівофіційний іранський релігійний фонд збільшив нагороду за Рушді з 2,8 до 3,3 мільйона доларів.

У 2007 році британська королева Єлизавета II надала поету рицарське звання за заслуги в галузі літератури. У липні 2008 року він отримав Букерівську премію за свій роман "Діти опівночі".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок