Письменник Салман Рушді втратив зір на одне око після замаху у серпні

Письменник Салман Рушді втратив зір на одне око після замаху у серпні

ЗМІ
Письменник Салман Рушді втратив зір на одне око після замаху у серпні
. Британський письменник Салман Рушді, фото: AP

Британський письменник Салман Рушді, який зазнав ножового нападу 12 серпня під час виступу у Нью-Йорку, втратив зір на одне око, а одна його рука стала недієздатною.

Про це повідомляє Sky News із посиланням на агента письменника Ендрю Вайлі.

"У нього (Рушді – ред.) було три серйозні поранення у шию. Одна рука недієздатна, тому що перерізані нерви. І ще близько 15 ран на грудях і тулубі. Отже, це був жорстокий напад", — зазначив Вайлі.

Водночас він відмовився назвати місцезнаходження Рушді і не повідомив, чи той наразі залишається в лікарні.

"Він буде жити. Це найважливіше", — підсумував агент письменника.

Що відомо про напад

Напад на Салмана Рушді стався 12 серпня у Нью-Йорку. Письменник стояв на сцені в той момент, коли невідомий молодик вибіг із зали на сцену і накинувся на письменника з ножем. За словами людей, що перебували в залі, перш ніж нападника затримали, він встиг завдати письменнику 10-15 ударів руками і ножем.

У Рушді була пошкоджена печінка, а також розірвані нерви на руці. Крім того, постраждав ведучий заходу. Агент письменника Ендрю Уайлі раніше повідомляв, що автор може втратити око. 14 серпня Рушді відключили від апарату ШВЛ.

Генрі Різ, який повинен був взяти інтерв'ю у Рушді на цьому заході, отримав незначну травму голови. Він є співзасновником некомерційної організації, що надає притулок письменникам у вигнанні та під загрозою переслідування. Перед нападом Салман Рушді збирався виголосити промову про те, як США служили притулком для таких письменників.

Нападником на письменника виявився 24-річний Хаді Матар. Його одразу затримали, а 13 серпня вже пред'явили звинувачення у суді округу Чатокуа в Мейвіллі, штат Нью-Йорк. Матар не визнав себе винним за звинуваченням у замаху на вбивство і нападі на Рушді.

Хто такий Салман Рушді

Рушді — британський письменник, критик та публіцист індійського походження, засновник Міжнародного парламенту письменників.

Найвідомішим твором Рушді є роман "Сатанинські вірші", в одній з частин якого є персонаж, створений за образом пророка Мухаммеда. Іранський духовний лідер Аятола Хомейні, визнавши книгу блюзнірською і віровідступницькою, закликав стратити автора, після чого Велика Британія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини.

У 1989 році Хомейні видав релігійний едикт — фетву, в якій назвав вбивство Рушді богоугодною справою. За голову письменника різні радикальні ісламські організації призначали нагороди, їхня величина доходила до 2,8 мільйона доларів. Після цього на письменника було здійснено декілька замахів.

Дипломатичні відносини між Великою Британією та Іраном згодом були відновлені, а замахи на якийсь час припинилися, але фетва і досі залишається в силі. Хоча уряд Ірану дистанціювався від указу Хомейні, квазіофіційний Іранський релігійний фонд додав ще 500 000 доларів до винагороди у 2012 році.

Романіст був змушений переховуватися майже 10 років після того, як в 1988 році були опубліковані "Сатанинські вірші". Багато мусульман відреагували на це з люттю, стверджуючи, що зображення пророка Мухаммеда є серйозною образою їхньої віри.

На початок