Письменник Салман Рушді випустив новий роман через пів року після нападу

Письменник Салман Рушді випустив новий роман через пів року після нападу

Письменник Салман Рушді випустив новий роман через пів року після нападу
. Британський письменник Салман Рушді, фото: AP

Через шість місяців після ножового поранення британський письменник Салман Рушді опублікував свій новий роман "Місто перемоги" (Victory City), "епічну історію" про жінку XIV століття, яка кидає виклик патріархальному світу. Про це повідомили 6 лютого.

Книга була написана ще до нападу на письменника влітку 2022 року. Йдеться про молоду дівчину-сироту Пампу Кампану, яку богиня наділила магічною силою і яка заснувала місто Біснага в сучасній Індії, що перекладається як "Місто перемоги".

Основою роману Салман Рушді зробив реальні історичні події, що відбувались у місті Віджаянагара, столиці однойменної індуїстської імперії, територія якої охоплювала весь південь півострова Індостан.

салман рушді книга індія
Залишки імперії Віджаянагар в Хампі, Індія, є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Фото: Frédéric Soltan/Corbis via Getty Images

Письменник передав рукопис ще наприкінці 2021 року, а влітку 2022-го видавництво Random House уклало угоду з автором щодо видання твору.

75-річний Рушді не буде персонально представляти роман через стан здоров’я, хоча його агент Ендрю Уайлі сказав, що "процес одужання триває".

Також заплановано кілька заходів, що супроводжуватимуть вихід книжки, зокрема конференція з письменниками Маргарет Етвуд і Нілом Ґейманом.

салман рушді книга
Письменник Салман Рушді випустив новий роман через пів року після нападу. Фото: Amazon

Хто такий Салман Рушді?

Салман Рушді – британо-американський письменник індійського походження. Лауреат Букерівської премії, яка двічі називала роман Рушді "Опівнічні діти" найкращим твором з усіх, що колись були нею відзначені. Член Королівського літературного товариства Великої Британії, посвячений у лицарі Єлизаветою II. Обіймав посаду президента Американського ПЕН-клубу.

Найвідомішим твором Рушді є роман "Сатанинські вірші", в одній з частин якого є персонаж, створений за образом пророка Мухаммеда. Іранський духовний лідер Аятола Хомейні, визнавши книгу блюзнірською і віровідступницькою, закликав стратити автора, після чого Велика Британія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини.

Письменник Салман Рушді
Письменник Салман Рушді. Getty Images

Романіст був змушений переховуватися майже 10 років після публікації книги. Багато мусульман відреагували на це з люттю, стверджуючи, що зображення пророка Мухаммеда є серйозною образою їхньої віри.

Переклади романів Рушді українською виходили у "Видавництві Жупанського", "Видавництві Старого Лева", видавництві "Юніверс".

Що відомо про напад на письменника

Напад на Салмана Рушді стався 12 серпня у Нью-Йорку. Письменник стояв на сцені в той момент, коли невідомий молодик вибіг із зали на сцену і накинувся на письменника з ножем та встиг завдати 10-15 ударів руками і ножем.

У Рушді була пошкоджена печінка, а також розірвані нерви на руці. Крім того, постраждав ведучий заходу. Агент письменника Ендрю Уайлі раніше повідомляв, що автор може втратити око. 14 серпня Рушді відключили від апарату ШВЛ.

салман рушді напад
На письменника напали під час його виступу у США. Фото: AP

Нападником на письменника виявився 24-річний Хаді Матар. Його одразу затримали, а 13 серпня вже пред'явили звинувачення у суді округу Чатокуа в Мейвіллі, штат Нью-Йорк. Матар не визнав себе винним за звинуваченням у замаху на вбивство і нападі на Рушді.

Зрештою Салман Рушді втратив зір на одне око, а одна його рука стала недієздатною.

"У нього (Рушді – ред.) було три серйозні поранення у шию. Одна рука недієздатна, тому що перерізані нерви. І ще близько 15 ран на грудях і тулубі. Отже, це був жорстокий напад", — зазначив Вайлі.

нападник салман рушда
Хаді Матар, нападник, який атакував Салмана Рушді. Фото: Associated Press

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок