Станіслав Асєєв отримав премію за захист прав людини в Україні та за її межами

Станіслав Асєєв отримав премію за захист прав людини в Україні та за її межами

Станіслав Асєєв отримав премію за захист прав людини в Україні та за її межами
Фото: @Oleh_Kotsyuba/Twitter

Український письменник та журналіст Станіслав Асєєв отримав премію за мужність імені Діани Ортіс (Dianna Ortiz Award for Courage). Про це 24 травня повідомив керівник видавництва Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба у Twitter.

Премію письменнику вручили за захист прав людини в Україні та за її межами.

Heartland Alliance, організація, яка вручає премію, працює над просуванням прав людини та відстоюванням людської гідності, надаючи послуги та просуваючи рішення для досягнення більш справедливого глобального суспільства.

Хто такий Станіслав Асєєв

Станіслав Асєєв – український письменник, журналіст і блоґер, член Українського ПЕН. Під псевдонімом Станіслав Васін працював журналістом в окупованому Донецьку. Був викрадений 11 травня 2017 року і утримувався проросійською терористичною організацією "ДНР" до 29 грудня 2019 року.

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року за книгу "В ізоляції".

У 2022 році вийшов англійський переклад книжки "Світлий шлях: історія одного концтабору" (The torture camp on paradise street") в Українському інституті Гарварду.

Книжку видали в межах серії перекладів української літератури на англійську мову Українського наукового інституту Гарвардського університету. Окрім "Світлого шляху", до неї увійшла й збірка "В ізоляції" у перекладі Лідії Воланської.

У книзі він розповідає про таємну тюрму "Ізоляцію" — найжорстокіше місце Донецька, де йому довелося сидіти. Абсурдно, але в’язниця розташована на вулиці Світлого шляху, 3. До війни тут базувалася платформа культурних ініціатив "Ізоляція", у 2014 році бойовики захопили територію і зробили тут концтабір із власними правилами.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок