У Великій Британії травневий випуск журналу Vogue надрукували шрифтом Брайля

У Великій Британії травневий випуск журналу Vogue надрукували шрифтом Брайля

У Великій Британії травневий випуск журналу Vogue надрукували шрифтом Брайля
. Колаж Суспільне Культура, @BritishVogue/Twitter

Травневий випуск британського журналу Vogue можуть прочитати люди із вадами зору – вперше в історії його надрукували шрифтом БрайляШрифт Брайля — рельєфно-крапковий шрифт, який дозволяє людям із порушеннями зору читати й писати за допомогою дотиків. Розроблений французом Луїсом Брайлем.. Також цей випуск можна прослухати у аудіоформаті на сайті видання.

"Близько 16 мільйонів людей у Великій Британії мають інвалідність, мільйони людей з інвалідністю, видимих чи непомітних, живуть поряд із нами. Настав час, щоб ми усвідомили, ким ми є як суспільство, і щоб мода побудувала кращу, доступнішу та інклюзивнішу індустрію", — зазначив головний редактор видання Едвард Еннінфул.

На сайті також додали, що у випуску представлено матеріали про 19 людей з інвалідністю зі сфери моди, спорту, мистецтва та активізму.

Номера створювали у співпраці з гендиректоркою консультаційної компанії з питань доступності Tilting the Lens Сінеад Берк, яка каже, що цей знаковий номер є тільки початком.

Героїнями обкладинок травневого номера стали:

  • Шинед Берк — активістка та письменниця з карликовістю,
  • Сельма Блер — акторка з розсіяним склерозом,
  • Аарон Роуз Філіп — трансгендерна модель з ДЦП,
  • Еллі Гольдштейн — модель із синдромом Дауна,
  • Джастіна Майлз — сурдоперекладачка з частковою глухотою.

Vogue обіцяє безплатно надіслати журнал зі шрифтом Брайля читачам, які залишили заявку на сайті й офіційно підтвердили проблеми із зором. Скачати його можна теж безплатно.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок