Три сучасні фільми про Україну: у Південній Кореї відкриється Український павільйон

Три сучасні фільми про Україну: у Південній Кореї відкриється Український павільйон

мітинги в сеулі на підтримку україни
. Сеул, Південна Корея, мітинг, 6 березня 2022. Фото: АР / Ahn Young-joon

Дізнатися більше про Україну крізь призму сучасного кіно можна у межах 14-ї Бієнале у Кванджу (Південна Корея) – з 7 квітня по 9 липня там відкриється Український павільйон "Україна: територія свободи". Про це 29 березня повідомляє Посольство України у Республіці Корея

Три сучасні фільми про Україну: у Південній Кореї відкриється Український павільйон
Три сучасні фільми про Україну: у Південній Кореї відкриється Український павільйон. Фото: ДержКіно/Facebook

У межах павільйону покажуть 3 фільми:

Це спокійне документальне свідчення очевидців війни, наскільки може бути спокійним фільм про ці події. Кіно не містить страшних кадрів, не справляє емоційний тиск на глядача. П‘ять містян, простих людей, розказують свій досвід проживання всередині війни. Єдиний закадровий голос зачитує щоденники однієї з героїнь, журналістки Надії Сухорукової.

південна корея
Постер до стрічки.
  • "Толока" Михайла Іллєнка.

Фільм "Толока" за віршем Тараса Шевченка "У тієї Катерини хата на помості..." – перша масштабна екранізація твору Шевченка за часів Незалежності України.

Фільм пропонує чотирьохсотлітню притчу із присмаком гіркуватої іронії – між трагедією та комедією, де перебіг часу й історичні події частково втілюються у змодельованому, інколи навіть іграшковому вигляді.

  • "Щедрик" Олесі Моргунець-Ісаєнко – це емоційна історія втрати, дружби та сімейного кохання.

Історичні події, що лягли в основу сюжету, розвиваються у Станіславі (нині Івано-Франківськ) у 1938-1944 роках. "Щедрик" розповідає про долі трьох сімей — українців, поляків та євреїв. Вони — різні за національністю, проте об’єднані однією бідою — війною.

Покази проходитимуть щосуботи, окрім 20 травня, в Азійському культурному центрі (кінозал 3). Церемонія відкриття та покази фільмів відбудуться 21 травня.

Проєкт Українського павільйону організовано посольством України в Республіці Корея, Фундацією Бієнале Кванджу та мерією міста Кванджу у співпраці з Азійським культурним центром, компанією "TRA Media", Державним агентством України з питань кіно, Організацією українських продюсерів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок