У Tik Tok виявили російську дезінформаційну мережу, яка поширювала військову пропаганду про Україну серед більш ніж ста тисяч європейських користувачів. Про це 9 лютого повідомило видання Bloomberg.
Мережа діяла в Росії, але була націлена в основному на жителів Німеччини, Італії та Великої Британії. Близько 1 700 акаунтів поширювали антиукраїнські повідомлення, маскуючись під місцевих користувачів. У період з липня по вересень 2022 року ці акаунти залучили 133 564 підписників, додали у відомстві.
Це зʼясувалось у звіті, поданому відповідно до Кодексу практики ЄС щодо дезінформації — добровільного зобов'язання онлайн-платформ боротися з дезінформацією в інтернеті. Але невідомо, чи була ця мережа пов'язана з російським урядом.
У цій конкретній мережі акаунти TikTok використовували синтез мови і поширювали проросійські заяви рідними мовами країн, на які були націлені.
"Ми не допускаємо діяльності, яка може підірвати цілісність нашої платформи або автентичність наших користувачів, — заявив представник TikTok. — Той факт, що ці мережі та пов'язані з ними акаунти були швидко виявлені та видалені, свідчить про значні ресурси, які ми вклали в захист нашої спільноти від введення в оману".
"Ми будемо бачити це все частіше в подібних кампаніях, особливо з розвитком штучного інтелекту, — додала виконавча директорка і засновниця Anchor Change і колишня директорка з питань публічної політики у Facebook Кеті Харбат.
Раніше Суспільне Культура розповідало, що у США заборонили держслужбовцям використовувати TikTok на робочих телефонах.
"Це серйозний ризик для безпеки Сполучених Штатів. Поки вони не будуть змушені повністю розірвати звʼязки з Китаєм, йому не місце на урядових пристроях", — зазначив автор законопроєкту, сенатор Джош Гоулі.
Колишній президент Дональд Трамп у 2020 році намагався заблокувати новим американським користувачам завантаження WeChat і TikTok.
У червні 2021 року президент Джо Байден відкликав укази Трампа, які мали на меті заборонити завантаження, і доручив Міністерству торгівлі провести огляд проблем безпеки, пов'язаних з цими додатками.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!