Повернись живим: 14 нових українських пісень січня

Повернись живим: 14 нових українських пісень січня

Повернись живим: 14 нових українських пісень січня
. Ілюстрація: Нікіта Тітов

До цієї збірки увійшли 14 новинок, що видали у січні "Без Обмежень", Fiinka, ХАС, Схожа, Dorofeeva, Ivan Rozin, MBreeze, ТНМК, Артем Пивоваров, Tayanna, NaviBand, Mari Cheba, LAUD, KOLA, YAKTAK, Morphom і Макс Пташник.

Ці пісні вже зараз можна чути в ефірі першої музичної станції України – Радіо Промінь. Усі новинки 2023 року збираються у плейлисті шоу нової української музики "Селекція" на Spotify.

Без Обмежень – "Повернись Живим"

Сергій Танчинець: "Що би навколо нас не відбувалося, що би ми не переживали, рано чи пізно прийде українська перемога і ми робимо все, щоб цю перемогу наблизити.

"Повернись живим" – це заклик до нас усіх берегти своїх військових, допомагати їм усім, чим можемо, і вірити, що люди повернуться додому живими-здоровими".

Fiinka – "Плакали"

Fiinka: "Вперше за багато років я приїхала в Київ на Нацвідбір "Євробачення", під час війни. Ми їхали з водієм таксі, і він провів нам, так би мовити, екскурсію. Каже: "Оцей будинок розбила ракета місяць тому, оцей дитячий майданчик — тиждень тому. У центрі майже немає людей, столиця дуже змінилася, така безлюдна, тиха". І я питаю водія: "А як можна взагалі працювати при цьому?" А водій відповів: "Поплакали, повтирались і далі жити".

Мене дуже зачепили ці його слова, і в той же вечір мені само по собі написався цей текст та музика. Нам справді ще стільки всього треба перебути, пережити. Ми не можемо передбачити, що і де нас спіткає під час цієї клятої війни. Але ми такі люди, такий народ, що точно не здамося ніколи. Ми плачемо від душі і боремося від душі. Про це і є моя нова пісня "Плакали"".

ХАС – "Не продам" (feat СХОЖА)

Назар Хасан: "Пісня "Не продам" увійшла до мого нового альбому "0322", яким я побив всі мої власні рекорди. По-перше, це найбільший мій альбом за кількістю треків. По-друге, у цьому альбомі є найбільша кількість колаборацій з іншими артистами за всю мою кар'єру.

Відверто кажучи, альбом "0322" повинен був бути EP-шкою — коротким, маленьким, невеличким розважальним альбомом, який повинен був вийти ще в березні 2022 року. І мені так подобалися оті цифри, коли альбом 0322, який означає старий код міста Львова. 03.2022-го — я маю на увазі місяць. Але через повномасштабне вторгнення, звісно, роботу над ним довелося відкласти і, м'яко кажучи, було не до того.

Крім того, у 2022 році якось вдалося і випустити окремо EP-шку партизанських пісень. Паралельно я почав дописувати пісні: іронічні, саркастичні, серйозні, ліричні, особисті. І зрозумів, що доцільно буде все ж таки відродити ідею створення великого повноцінного альбому "0322". Та й мені здається, що за 2022 рік багато хто з українців зрозумів, що немає нічого ріднішого, ніж твоє рідне місто. Відповідно я відродив цю ідею для того, щоб і самому набратися сил. Та й, дай Боже, щоб когось надихнути".

Dorofeeva – "Вотсап"

Dorofeeva: "Як людина творча я звикла вкладати всі свої переживання та емоції саме у творчість та музику. Моя попередню пісня "Щоб не було" дуже особиста. Вона про мою власну історію. Пісня "Вотсап" про те, що переживає багато людей навколо. Майже кожен з нас відчуває розлуку, відстань, емоційну напругу, сум, розпач. Я щодня бачу та чую ці історії, пропускаю крізь себе і свою музику.

Напевно, саме тому "Вотсап" вийшла такою надривною та переповненою емоціями. Це моя найсерйозніша пісня. Вона нова для мене сольної за змістом і вокальною подачею. Сподіваюсь, що вона стане для вас розрадою, і бажаю, щоб на тому кінці слухавки ви завжди чули відповідь улюбленого голосу".

Ivan Rozin – "Сонце, що встає"

Ivan Rozin: "Створення пісні "Сонце, що встає" потребувало певної тиші, вона писалася або коли всі вже спали, або коли всі ще спали. Класично все почалося із гітарних переборів на кухні. І потім вже у моїй студії набуло інших музичних кольорів. Вона була доаранжирована та зведена.

Ця пісня про війну. Але не про війну за територію в класичному розумінні. Не треба забувати, що кожна війна починається і закінчується в серці. Пісня про війну, що точиться на території наших сердець. І вона не обмежується кордонами країн. Не стосується освіти чи наших віросповідань. Кожен на землі причетний так чи інакше до неї. І наприкінці цієї історії кожен із нас має вийти переможцем. Наше внутрішнє сонце має здолати будь-яку темряву".

MBreeze – "В Памʼяті"

Олександр Біляк: "Про це насправді складно говорити, але зараз важкі часи для всіх українців. Особливо для тих, хто втрачає своїх рідних та близьких людей на війні. Піснею "В пам’яті" ми б хотіли нагадати, що ті люди, за якими ми так сильно сумуємо, завжди поруч з нами. Вони живі, допоки жива пам'ять про них в наших серцях. Про це ми і співаємо.

Ми як музичний гурт хочемо продовжувати писати пісні, які будуть комусь підіймати бойовий дух, когось лікувати, надихати продовжувати жити, мріяти і йти вперед до перемоги".

ТНМК – "Дивись Куди Ідеш"

"Фоззі" (Олександр Сидоренко): "Цей трек насамперед адресований підліткам. Точніше, їхнім відповідальним батькам, які натякнуть і покажуть дітям відео, в якому йдеться про мінну небезпеку, або, як каже Фагот, про мінну безпеку. Дуже багато небезпечних речей лежить на території України, і для їх розмінування знадобиться щонайменше 10 років.

Діти важко піддаються дресируванню і будуть лазити, шукати, фоткатися з якимись мінами. Тому звернулися до нас, вочевидь, відштовхуючись від наших попередніх освітніх проєктів — "Історія України за 5 хвилин" і нещодавнього "Крокуй до укриття" для зовсім маленьких.

Ми написали цей трек, коли були в Європі на благодійних концертах. Треба було дуже оперативно це зробити. Я отримав нотатки щодо мін від людей, які до нас звернулися, написав текст. І коли ми повернулись до України, одразу почали робити пісню, бо вони хотіли випустити все це перед Новим роком. Але вийшло вже після Нового року.

Ми чекали на відео-аніме, яке намалював дуже талановитий український аніматор Олександр Корешков, який також працював над відео "Крокуй до укриття". Мені дуже подобається ця анімація, і бачу з коментарів, що людям теж зайшло. Тому слухайте і поширюйте: краще попередити 100 разів, ніж потім боротися з наслідками вибухів. Це все вкладається в програму повідомлення населення. Телефонуйте на гарячу лінію 101, якщо ви помітили щось небезпечне".

Артем Пивоваров – "Маніфест"

Артем Пивоваров: "Мій новий трек "Маніфест" описує риси, що характеризують нас як націю. У нас можуть бути різні точки зору, смаки чи музичні вподобання, та є певні риси, що об'єднують нас. Ми добрі, щирі та чуйні, але ми можемо показати свою міць, коли хтось намагається нас скривдити.

У нас є цінності, які наші пращури відстоювали протягом століть та передали нам. Те саме робимо і ми зараз — захищаємо своє з вірою у світле майбутнє. І так буде завжди, адже свобода у нашій ДНК. "Маніфест" передає наші основні принципи та риси".

Tayanna & NaviBand – "Біжи"

Tayanna: "Коли я почула перші чернетки цієї пісні – пів ночі проплакала. У той період я перебувала в такому стані, коли хочеться слухати тільки душу, бігти якомога далі від порад людей. Довіритись своєму серцю. NaviBand це теж відчували зі свого боку, ми перетнулись у цих емоціях.

Мені взагалі імпонує їхня внутрішня глибина, тому ця пісня дуже точно відображає наші спільні почуття і, сподіваюсь, буде зрозумілою кожній людині вільного світу. Адже її спрямованість, настрій пробиваються через мову, зчитуються навіть тими, хто не розуміє білоруської".

Mari Cheba – "Реальний Світ"

Mari Cheba: "Пісня "Реальний світ" увійшла до альбому "220 V", що писався під час війни. Він автобіографічний. Чому "220 V"? Я думаю, всі розуміють. Головна тема світла. Мені хотілося показати, що ця назва — це як потужна зарядка для всіх нас.

Музика — це теж важливо. Треба до неї звертатися для того, щоби відновити свої сили. Знову засвітитися, піти далі та освітити шлях іншим людям".

LAUD – "Stop The War"

LAUD: "Піснею "Stop The War" хочу вкотре звернути увагу світу на війну, яку треба зупинити! І хоч нам було страшно на початку і ми пам'ятаємо, як усе розпочалося, але зараз українці відчувають лише єдність і силу".

KOLA – "Літачок"

KOLA: ""Літачок" — це пісня про час, про те, що ніщо не вічне, і ми маємо цінувати кожну хвилину свого життя. Не маємо жити ані в минулому, ані в майбутньому. А жити тут і зараз. Так, ми всі мріємо, але все ж таки сьогодні і цей момент, який зараз, — найважливіше наразі в нашому житті. Час — річ, яка розвиває нас і змінює. Це те, що лікує і втілює наші мрії в майбутньому. Тож я бажаю всім цінувати кожну хвилину свого життя і розуміти, що кращий момент лиш цей, як я співаю у пісні "Чи разом". Вірю, наша перемога скоро настане, і єдина причина, з якої ми всі хочемо прискорити час, — це задля нашої перемоги".

YAKTAK – "Коли Болить Душа"

Ярослав Карпук: "Пісня "Коли болить душа" була написана ще в листопаді, і я хотів у ній передати всі свої почуття про те, що в нас робиться, про щоденні обстріли міст. Думаю, назва пісні сама говорить за себе. Кліп також вийшов дуже чуттєвий, хто не бачив — обов’язково гляньте. Там задіяно дуже багато професій, людей, котрі підтримують Україну в цей час".

Morphom & Пташник – "Дякую"

Роман Черенов: "Це вже третя пісня з Максом Пташником, яку ми присвячуємо переходу з одного року в інший. У 2021 році наша пісня називалася "Вср*тий 2020-й" через пандемію та те, що це було супернесподівано.

У 2022 році ми випустили пісню "Краща версія себе", і зараз виходить наша третя спільна пісня "Дякую". У цій пісні ми намагаємося насправді знайти приємні моменти в цьому році, тому що рік був непростий. І якщо є кому подякувати за нього, значить, він недарма був нами прожитий".

Більше музичних добірок

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок