У Маріуполі росіяни знесли історичний будинок з годинником

У Маріуполі росіяни знесли історичний будинок з годинником

У Маріуполі росіяни знесли історичний будинок з годинником
. Знесення будинку у Маріуполі. Фото: Андрющенко TIME/Telegram

Росіяни знесли будинок з годинником в центрі тимчасово захопленого Маріуполя — історичну пам'ятку, де свого часу була майстерня українського художника-монументаліста Віктора Арнаутова. Про це 12 січня у Telegram-каналі повідомив радник мера Петро Андрющенко.

"З початку демонтажу окупанти волали, що це не знесення, а реконструкція. Ось вона – реконструкція від окупантів. В нуль. В труху. Так екскаваторами після бомб нищать всю справжню історію Маріуполя", – написав він.

У Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили, що мозаїки Арнаутова у США визнано історико-культурною спадщиною, але у Маріуполі окупанти знесли будівлю з унікальною мозаїкою архітектора.

Хто такий Віктор Арнаутов?

Це український радянський художник-монументаліст. Він народився поблизу Маріуполя 1896 року. Воював на боці Добровольчої армії під час громадянської війни в Росії у 1917-1921 роках. Після поразки емігрував до Китаю, а потім переїхав до США. 

Художник створив панно для метро та приміщення Всесвітньої бібліотеки в Сан-Франциско, викладав у Стенфорді й працював із мексиканським монументалістом Дієго Ріверою.

У 1963 році Арнаутов повернувся до Маріуполя, де створив три робити, найвідоміша — "Підкорювачі космосу" на Будинку зв’язку, який теж зносять.

маріуполь арнаутов мозаїка
Мозаїка "Підкорювачі космосу". Фото з Telegram Маріупольської міської ради
З'явилось нове відео, де окупанти зносять будівлю драмтеатру. Що відомо про історію створення театру у Маріуполі

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що росіяни почали зносити одноповерхову історичну забудову в центрі Маріуполя.

"Попри балачки про "відновлення історії міста", перші справжні історичні будинки часів позаминулого сторіччя йдуть під знесення. (…) Серед цих будинків є так звані "купецькі будинки", які зберігають справжню історію Маріуполя", — зазначив у листопаді 2022 року Андрющенко.

А у грудні росіяни почали зносити Маріупольський театр, на який у березні скинули бомбу.

"Знесення залишків театру триває. З огляду на характер робіт, від драмтеатру залишать не фронтальну частину, а власне сам фронтон (фронтальну стіну). Все інше — знесуть", — написав Петро Андрющенко.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок