Жадан отримав європейську премію за підтримку демократичних цінностей

Жадан отримав європейську премію за підтримку демократичних цінностей

Жадан отримав європейську премію за підтримку демократичних цінностей
. Житомир, 10 листопада. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Український письменний Сергій Жадан отримав європейську премію за підтримку демократичних цінностей – Schwarzkopf Europe Prize. Про це стало відомо 14 грудня із публікації на сайті фонду Schwarzkopf

"Сергій Жадан є не лише видатним письменником і музикантом, але й завжди демонструє мужність. (...) Жадан своєю поезією та відданістю виступає за активне українське громадянське суспільство. Перед обличчям війни він уособлює знак надії – не лише для України, але й для всієї Європи", – пишуть організатори.

"Вкотре повторю, що нині всі премії та нагороди, які вручаються українським митцям, вручаються всім українцям. Нам важливий кожен жест солідарності й кожне слово підтримки", – написав сам Жадан на своїй сторінці у Facebook.

жадан премія
Жадан отримав європейську премію за підтримку демократичних цінностей. Фото: schwarzkopf-stiftung.de

Премію Schwarzkopf Europe Prize вручають діячам, які працюють задля європейського порозуміння, об'єднання Європи та відповідальної ролі Європи у світі.

Нагорода відзначає відданість демократичним цінностям, таким як свобода слова, мирне співіснування, захист навколишнього середовища та/або боротьба проти репресивних, недемократичних режимів, корупції та зловживань.

"Твори Сковороди — це те, що може доволі легко сприйматися сьогодні як дітьми, так і дорослими", ​— Сергій Жадан

4 грудня Німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung включило Жадана до рейтингу культурних діячів року. Він посів друге місце, а на першому опинились іранські борчині за свободу – жінки, які наважуються на протести попри арешти та смертні вироки.

Також цьогоріч Жадан отримав Премію миру німецьких книгарів, а польська газета Gazeta Wyborcza назвала його "Людиною року". 13 червня 2022 року письменник отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману "Інтернат".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок