Сергій Жадан отримає вже четверту літературну премію за 2022 рік

Сергій Жадан отримає вже четверту літературну премію за 2022 рік

Сергій Жадан отримає вже четверту літературну премію за 2022 рік
Facebook/Сергій Жадан

Німецька асоціація видавців і книготорговців повідомила, що український письменник Сергій Жадан стане лауреатом Премії миру німецьких книгарів. Вручення відбудеться в межах Франкфуртського книжкового ярмарку 23 жовтня 2022 року. Повідомлення про це опікунська рада премії у Франкфурті-на-Майні опублікувала 27 червня на сайті.

"Ми вшановуємо цього українського автора та музиканта за його видатну мистецьку діяльність, а також — за чітку гуманітарну позицію, яка постійно спонукає його ризикувати власним життям, аби допомогти постраждалим від війни, і так привернути більше уваги до їхнього важкого становища", — йдеться у повідомленні.

"Важливо, що восени на Франкфуртському книжковому ярмарку, де ця премія вручається, Україна буде предметом обговорення. Ми потребуємо зброї, але інформаційної підтримки ми потребуємо так само", — зазначив Жадан у дописі на Facebook.

Премія миру німецьких книгарів була заснована Німецькою асоціацією видавців і книготорговців у 1950 році. Вона покликана демонструвати світові відданість галузі книготоргівлі питанням міжнародного взаєморозуміння культур і націй. Сума винагороди — 25 000 євро. Раніше цю премію отримали Герман Гессе (1955), Астрід Ліндґрен (1978), Сьюзен Зонтаґ(2003) та Марґарет Етвуд (2017).

Раніше Жадана номінували на Нобелівську премію з літератури, а польська газета Gazeta Wyborcza назвала Сергія Жадана "Людиною року". 13 червня Сергій Жадан отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману "Інтернат".

Сергій Жадан отримає Премію миру німецьких книгарів
Сергій Жадан отримає Премію миру німецьких книгарів. Фото: скріншот сайту

Більше про Сергія Жадана

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура