Росіяни знесли модерністський санаторій "Зорі України" в Криму

Росіяни знесли модерністський санаторій "Зорі України" в Криму

Росіяни знесли модерністський санаторій "Зорі України" в Криму
Фото: Alex Bykov/Instagram

У Криму росіяни знесли модерністський санаторій "Зорі України". Про це 5 грудня повідомила в Instagram спільнота Ukrainian Modernism.

"Зорі України" — шедевр архітектури модернізму світового рівня. Майстерно вписані в гірський ландшафт південного узбережжя Криму бруталістські споруди санаторію були перлиною не тільки України, а й всього світу", – йдеться у дописі.

Проєкт санаторію в поселенні Кікінеїз (нині — Оползневе) був розроблений архітекторами Валерієм Жилкіним та Євсієм Перченковим. Відкрився санаторій в 1986 році.

Після анексії півострова у 2014-му санаторій перейменували на "Зорі Росії". За словами архітектора Олексія Бикова, бруталістський комплекс мав ознаки стилю "метаболізм" — через повторення однакових блоків будівлі та патерну балконів.

Санаторний комплекс розташували на ділянці із сейсмічністю 8 балів, що має невелике падіння рельєфу. Кожна секція комплексу спиралася на власну залізобетонну плиту і була пов'язана із сусідньою тільки поверховими заскленими переходами, що давало змогу без побоювання використовувати зсувний схил.

"Якщо раптом у когось з вас досі є ілюзії щодо того, що у путінської Росії є якийсь пієтет до радянської спадщини — забудьте. Їм невідомі поняття культури та спадщини, цінність становлять тільки гроші та війна", – додають у спільноті.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок