Харківська школа архітектури під час будівельної практики "Просторова аптечка" досліджувала тему здоров’я та терапевтичних просторів. Результатом стали проєкти інклюзивних павільйонів і меблів. Частково їх вдалося реалізувати на території Львівської обласної клінічної лікарні.
Про це Суспільне Культура розповіли студенти ХША.
"Просторова аптечка" — це серія чотиритижневих воркшопів, протягом яких студенти й студентки розробляють серії універсальних інклюзивних просторових інтервенцій.
Цьогоріч практика проходила у співпраці Первомайською громадою Харківської області. На території центру соціальної адаптації також з'явиться зразок одного із проєктів просторової аптечки.
У 2024 році студенти фокусували увагу на темі здоров'я — "Чи може архітектура лікувати?". Вони досліджували вплив простору на здоров'я, аналізували запити громад, спілкувалися з їхніми представниками, розробляли проєктні пропозиції та побудували декілька з них на території Львівської обласної клінічної лікарні.
Разом із тим відбувалося дослідження доступності та чутливості просторів, а також закладених в них сценаріїв, їхнього різноманіття, здатність відповідати на потреби користувачів, а також того, які процеси можуть позитивно впливати на стан людей та застосування медичного принципу no harm у підходах до просторового планування.
Наставниці й наставники: Марія Целік, Михайло Шевченко, Анастасія Кондратьєва.
Проєкти студентів та студенток
- Вуличні меблі "Платформа"
Це проєкт вуличних меблів, який покликаний зруйнувати бар'єри задля залучення пацієнтів у життя міста та їхньої поступової адаптації.
За основу було обрано просту та зрозумілу форму, щоб показати мультисценарність проєкту — вуличні меблі спонукають людей більше часу проводити на дворі, спілкуючись та проводячи різні заходи на свіжому повітрі.
Команда проєкту: Роксана Лесс, Денис Токар, Матвій Маслюков.
- Павільйон "Кубійович"
Мета павільйону — стати центром комунікації та взаємодії й гуртувати людей довкола спільної дії.
Завдяки сітці, рухомим платформам та кріпленням простір може набувати різної форми — саме громада обирає, як саме його використовувати.
Команда проєкту: Смалюх Олег, Соломія Кульчинська, Олег Перепилицин, Рената Сейфуліна.
- Павільйон "Вітряк"
Кожне "крило" може виконувати різні функції: стати лавкою, столом, шафою або екраном. А хрестоподібна форма конструкції забезпечує стійкість, що дає значно зекономити на матеріалах і спростити процес будівництва.
Команда проєкту: Назарій Церна, Євгенія-Ганна Данилів, Уляна Корякіна, Олександра Присяжнюк, Андрій Нестеренко.
- Вуличні меблі "Стіл та стілець"
Згідно з проєктом, ці меблі мають задовольнити потреби різних вікових груп у відпочинку та активностях. Основні акценти зроблені на тому, що вони доступні для людей з інвалідністю.
Команда проєкту: Поліна Личова, Хануна-Неллі Амаш, Максим Юрша, Марія Левчук.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]