Сергій Жадан увійшов до трійки культурних діячів року від німецького видання FAZ

Сергій Жадан увійшов до трійки культурних діячів року від німецького видання FAZ

Сергій Жадан увійшов до трійки культурних діячів року від німецького видання FAZ
Фото: faz.net/

Німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднило рейтинг культурних діячів року. Другу позицію зайняв український поет і прозаїк Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання, та 4 грудня повідомив сам письменник у Facebook.

"FAZ назвав культурних діячів року. Ми з Рушді підпираємо своїми плечима мужніх іранських жінок. Це почесно і відповідально, дякую. А загалом, звісно, дикий рік, які вже тут підсумки", – написав Жадан на сторінці.

"Він знайшов час писати в умовах війни, яку Росія розв'язала проти його країни, України. (…) якщо до 24 лютого, дня російського вторгнення, він, безумовно, вже був найвідомішим українським письменником свого покоління, то відтоді став обличчям всієї України, що опинилася в стані опору", – йдеться на сайті видання.

Із цього спротиву Жадан говорить не лише зі світом, повідомляючи про жахи та злочини проти людяності, він говорить передовсім зі своїм народом.

Перше місце рейтингу посіли іранські борчині за свободу – жінки, які наважуються на протести попри арешти та смертні вироки: журналістки, спортивні тренерки, школярки чи домогосподарки.

На третій сходинці опинився американо-британський письменник індійського походження Салман Рушді. У серпні невідомий скоїв напад на поета, а раніше йому погрожували смертю за його збірку "Сатанинські вірші".

Frankfurter Allgemeine Zeitung – щоденна національна ділова газета, що виступає за незалежність, точний аналіз та подання фактів. Є одним з найважливіших джерел інформації Німеччини. Щоденно її читає понад 800 000 людей (за даними 2021 року).

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок