3 листопада колектив "Довженко-Центру" опублікував заяву, в якій не погоджується з діями Держкіно та не визнає процедуру призначення нового керівника. Чому так було вирішено? Що буде робити колектив далі? Про все це слухачам Радіо Культура розповіла керівниця відділу зв'язків з громадськістю "Довженко-Центру" Марія Глазунова.
Про що йдеться в опублікованій заяві
Ми реагуємо на призначення нашим керуючим органом, а саме Державним агентством України з питань кіно, нової виконуючої обов'язки генерального директора Юлії Каждан.
Ця історія ще почалася минулого року, коли Олена Гончарук, керівниця музею Держкіно, була висунута колективом на конкурс на посаду генерального директора і перемогла в ньому. Але Міністерство культури саботувало її призначення, залишивши її в підвішеному стані в.о., оби будь-коли її можна було звільнити. І це сталося.
Наказом Держкіно її зняли з посади. Призначили невідому нам особу Юлію Каждан, яка має декілька фірм, зокрема юридичних "Каждан і партнери", кінологічний центр, та ще й до всього займається гіпнозом.
Якими будуть подальші дії колективу
Була у нас сформована власна позиція. Ми більшістю вирішили не звільнятися, аби не дарувати нікому таку радісну можливість. Ми не можемо полишити кіноспадщину, у нас є справи, партнерства, які треба виконувати. У нас є заплановані події.
Якщо ми побачимо в діях нової керівниці щось, що загрожує центру, ми будемо саботувати з нею співпрацю.
Що відомо
- 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб.
- У "Довженко-Центрі" заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. А у Держкіно стверджують, що зараз центр є неефективним, а реорганізація дозволить, у тому числі відродити українську анімацію. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
- 23 серпня до Кабінету міністрів звернулись представники коаліції Реанімаційного пакета реформ (РПР) із закликом скасувати наказ.
- 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
- 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
- 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
- 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
- 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
"Є інституція, яку страшенно поважаю. Є і може не бути": як у соцмережах реагують на реорганізацію "Довженко-Центру"
Більше про ситуацію навколо реорганізації "Довженко-Центру" дивіться в відеоблозі журналістки Суспільне Культура Олесі Котубей.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!