"Є інституція, яку страшенно поважаю. Є і може не бути": як у соцмережах реагують на реорганізацію "Довженко-Центру"

"Є інституція, яку страшенно поважаю. Є і може не бути": як у соцмережах реагують на реорганізацію "Довженко-Центру"

"Є інституція, яку страшенно поважаю. Є і може не бути": як у соцмережах реагують на реорганізацію "Довженко-Центру"
Фото: marikinoo/Instagram

Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію "Довженко-Центру", що фактично означає ліквідацію національного кіноархіву. Про це 16 серпня повідомила пресслужба інституції. Деяких українців обурила новина, вони активно поширюють інформацію в мережі та обговорюють рішення Держкіно.

Екскерівник "Довженко-Центру" Іван Козленко одним з перших зазначив, що: "Ліквідація архівів, джерел історичної пам’яті, особливо під час війни, — ніщо інше як диверсія в тилу власної культури. Покидьків, які цим займаються, користуючись воєнною веремією, слід таврувати як ворогів і поводитися з ними відповідно".

Кінорежисер та сценарист Наріман Алієв написав цілий тред у Twitter про новину.

Письменник Мартин Якуб у Facebook нагадав, що очільницею Держкіно є "сумнозвісна Марина Кудерчук, проти призначення якої виступала кіноспільнота".

У акаунті kochovyipes в Twitter зазначили: "Не те щоб це якесь відкриття, але під стіною "Довженко-Центру" ведеться будівництво ЖК Залупа (white lines), а на рендерах в їх інсті центр уже так сказать "вписали в екстер'єр". Це типу для общої картинки приукрасили чи це пасхалка всім нам?"

Щодо рендерів ЖК поруч з будівлею "Довженко-Центру" говорять і у пості акаунту Ukrainian Modernism в Instagram: "Бо є ризик втратити не тільки для безцінну кінематографічну спадщину України та класну культурну установу, але й модерністську будівлю центру. (...) У пості є пару рендерів, але на жодному автентична архітектура не збережена".

Режисерка монтажу в Ukraïner Катерина Цвігун назвала дії агентства "банальним жлобським рейдерством".

Свою реакцію щодо наказу Держкіно про реорганізацію Центру залишили в соціальних мережах кінокритикиня Дарія Бадьор, блогер Віталій Гордієнко та мисткиня Богдана Давидюк: "Є інституція, яку страшенно поважаю і всім кому можу її раджу як щось сенсовне і цікаве і функціональне і живе. Є і може не бути!"

"Довженко-Центр" – найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10000 найменувань (понад 60 000 одиниць зберігання) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Більше про Довженко-Центр

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура