"Відбувається рейдерське захоплення "Довженко-Центру": колектив інституції відреагував на наказ Держкіно

"Відбувається рейдерське захоплення "Довженко-Центру": колектив інституції відреагував на наказ Держкіно

"Відбувається рейдерське захоплення "Довженко-Центру": колектив інституції відреагував на наказ Держкіно
Фото: Довженко-Центр

2 листопада Держкіно відсторонило Олену Гончарук від виконання обов’язків в.о. генерального директора "Довженко-Центру". У відповідь працівники інституції випустили заяву, не погоджуючись з діями Держкіно та не визнаючи процедуру призначення нового керівника.

"Відбувається рейдерське захоплення Довженко-Центру", — так починається заява команди "Довженко-Центру".

Вони зазначають, що керівництво Держкіно систематично підтримає репутацію інституції, публічно ганьбить колектив центру, знецінює роботу з українською кіноспадщиною та звинувачує у в бездіяльності, неефективному управлінні та неналежному виконанні обов'язків.

"Дії Держкіно нагадують дії країни-агресора – маніпулювання інформацією, захоплення території на нібито законних підставах та призначення маріонеткових керівників", – пишуть у "Довженко-Центрі".

"Хірургічне втручання в тіло живої людини". Що відбувається з "Довженко-Центром" і до чого тут забудова й анімація

Що відомо

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб.
  • У "Довженко-Центрі" заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. А у Держкіно стверджують, що зараз центр є неефективним, а реорганізація дозволить, у тому числі відродити українську анімацію. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 23 серпня до Кабінету міністрів звернулись представники коаліції Реанімаційного пакета реформ (РПР) із закликом скасувати наказ.
  • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
  • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
"Є інституція, яку страшенно поважаю. Є і може не бути": як у соцмережах реагують на реорганізацію "Довженко-Центру"

Більше про ситуацію навколо реорганізації "Довженко-Центру" дивіться в відеоблозі журналістки Суспільне Культура Олесі Котубей.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок