Віктору Придувалову — 50. Згадуємо хіти головного українського рок-кліпмейкера

Віктору Придувалову — 50. Згадуємо хіти головного українського рок-кліпмейкера

Віктору Придувалову — 50. Згадуємо хіти головного українського рок-кліпмейкера
.

Віктор Придувалов – уже легендарний український кліпмейкер. На його рахунку більше сотні кліпів, серед яких як дебютні роботи колись початківців Бумбоксу, Океану Ельзи, ТНМК, так і топових сучасних зірок – DakhaBrakha, Антитіла, Жадан і Собаки, Вагоновожатые та багатьох інших.

Сьогодні культовий режисер святкує ювілей. З цієї нагоди ми склали невелику добірку хітових кліпів, які Віктор Придувалов зняв на останні 20 років.

Плач Єремії — “Я піду в далекі гори”

Гурт наприкінці 90-х мав не дуже багато грошей, щоб поїхати в гори. Тому кліп знімали на Троєщині. “Придувалов хотів, щоб я весь час курив у кадрі. Моїй мамі це не сподобалось. А так ми гарно провели час. Ярослав Пілунський – геніальний оператор!” – згадує Тарас Чубай.

ТНМК — “ПоRAPалося серце”

Деякі пісні ТНМК Придувалов знімати не хотів, бо вони здавалися йому надто попсовими. А от на “ПоRAPалося серце” погодився одразу. Цей кліп знімали на 35-міліметрову плівку й витратили на це весь бюджет.

Kozak System — “Не моя”

Прослухавши пісню, режисер сказав, що це найкраща робота гурту. У нього відразу склалася картинка кліпу в голові, але розробка сюжету, персонажів і образів зайняла ще кілька місяців.

Бумбокс — “Супер-пупер”

Це дебютна відеоробота гурту, яку знімали в галереї “Лавра”. Кліп, де юний Хливнюк випльовує гумку на камеру, став дуже популярним, хоча Бумбокс дуже скоро припинив виконувати цю пісню на концертах. Бюджет кліпу становив усього 500 доларів.

Читайте також: "Радіо "Промінь" святкує 55-річчя. 10 фактів про першу українську музичну станцію"

Тартак — “100% плагіат”

Придувалов сам запропонував гурту співпрацю. Музиканти збирали гроші для нового кліпу майже півроку. Залучили друзів, колег, Віталія Павлишина (який згодом став дизайнером більшості обкладинок Тартака) і навіть Андрія Хливнюка, який, проте, чомусь не потрапив у фінальний монтаж.

Димна Суміш — “В країні ілюзій”

Кліп знімали майже добу в студії MTV-Україна. Початковою ідеєю відеоряду на пісню були кадри з концерту, який Димна суміш грали на вулиці неподалік від станції метро “Площа Льва Толстого”. Але врешті-решт ці кадри використали для відео на пісню “Вкрай стомлений”.

Антитіла — “Одинак”

Сюжет кіно-музичного екшну з Олексієм Горбуновим у головній ролі повністю розробляв Віктор Придувалов: “У професійному плані для мене самого ця робота – свого роду виклик. Ступінь складності досить висока, особливо в монтажі.”

Друга Ріка — “Спи до завтра”

Кліп знімали на вулиці в центрі Києва. У відео знявся другий гітарист гурту Сергій Біліченко, який наступного разу з’явиться в кадрі аж через 5 років.

ДахаБраха — “Монах”

Кліп знімали в декількох київських локаціях і в селі Одеської області. Прем’єра в 2017 році стала своєрідним поверненням гурту – першою відеороботою за 5 років.

Ще більше української музики слухайте щодня в ефірі UA: Радіо Промінь.

На початок