"Флешмоб, який об'єднує українців": про деталі цьогорічного Радіодиктанту

"Флешмоб, який об'єднує українців": про деталі цьогорічного Радіодиктанту

"Флешмоб, який об'єднує українців": про деталі цьогорічного Радіодиктанту
. Фото: Pexels

Трохи більше місяця залишилося до 22-го Радіодиктанту національної єдності, який традиційно проводить Українське радіо. Коли саме він відбудеться, хто цьогоріч готуватиме та читатиме текст і найголовніше – чи можна до нього заздалегідь підготуватися?

Про все це в ефірі Українського радіо розповіли виконавча продюсерка регіонального мовлення з дирекції Українського радіо Юлія Шелудько та член правління Суспільного мовлення Дмитро Хоркін.

Коли відбудеться Радіодиктант

Українське радіо мовить в час війни, який є дуже особливим для нашої країни. Проте є певні речі, які для нас є дуже незмінні: Українське радіо – головний радіомовник нашої країни – вкотре готується до Радіодиктанту національної єдності. Він відбудеться 9 листопада, в День писемності і мови об 11 годині.

Його природа, звісно, радійна, адже це голос, слова, звук, але доставка цього контенту буде здійснена усіма доступними способами. Передусім йдеться про Українське радіо та Радіо Культура. Також це буде Перший канал Суспільного мовлення й, можливо, це буде в ефірі всіх провідних телеканалів України, які транслюють марафон "Єдині новини".

Тому 9 листопада об 11 годині, де б ви не були і чим би не займалися, пишіть Радіодиктант національної єдності разом із нами. Адже Радіодиктант – це флешмоб, акція, яка показує наше ставлення до мови, яка зараз має надзвичайно важливе значення.

Також закликаємо надсилати написаний Радіодиктант. Ми не перевіряємо за ним знання, це не форма контролю. Нам важливо показати усьому світу і всім нам, як багато надіслали цих диктантів.

Враховуючи умови воєнного часу, якщо час буде незручним, то ви можете написати радіодиктант дещо пізніше, передивившись запис у ютубі. Ми будемо чекати на ваші листи та повідомлення, адже головне – аби ми всі об’єдналися.

Чому варто захищати українську. Розповідає мовний омбудсман Кремінь

"Флешмоб, який об'єднує українців": про деталі цьогорічного Радіодиктанту

Хто готуватиме та читатиме Радіодиктант цього року

Читатиме текст відома усім народна артистка України, актриса театру та кіно Ада Роговцева. Вона має і філігранну, точну вимову, і є на слуху зараз зі своєю позицією. А писатиме цей текст відома кінорежисерка, письменниця Ірина Цілик.

Зараз ми з командою пропрацьовуємо тематику цього тексту, будемо радитися. Локацій зараз, звісно, не розголошуємо, проте буде одна із шкіл, яка писатиме диктант безпосередньо в об’єкті укриття, тому що це тривала подія.

Чи можна підготуватися до написання диктанту

Радіодиктант відбудеться 9 листопада, але за місяць до того в ефірах Українського радіо і Радіо Культура ми будемо приділяти цьому дійству велику увагу. Ми будемо запрошувати й авторку, й Аду Роговцеву, маємо й цікаві сюрпризи, тому що зараз українською мовою починають дедалі більше говорити саме українці з міст чи родин, які раніше були російськомовними.

Тому до нас на ефіри, серед інших, буде приходити й блогер Данило Чорнобровий, який розповідатиме, як вивчити українську мову, як краще її опанувати, використовувати її в побуті, як краще спілкуватися в соціальних мережах. Також він розповість, чому круто долучитися до Радіодиктанту, який є не перевіркою знань, а флешмобом, який об’єднує українців.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок