18 серпня унаслідок ракетного обстрілу Харкова російські військові знищили Палац культури "Залізничник". Обʼєкт мав статус пам’ятки архітектури. Про це у своєму Telegram повідомив голова правління "Укрзалізниці" Олександр Камишін.
Будівлю палацу культури звели 1927–1932 роках за проєктом архітектора А. Дмитрієва у стилі конструктивізму. До повномасштабної війни в "Залізничнику" працювали дитячі гуртки.
"Останнім часом я рідко пишу про обстріли залізничної інфраструктури. Ми просто робимо все можливе і неможливе, щоб оперативно відремонтуватись і їхати далі. (...) Я вже звик до ударів по залізниці. Так починається мій ранок — з моніторингу обстріляних залізничних об’єктів. Та бити по Палацу Культури — це особливий цинізм. Слава богу, серед залізничників постраждалих сьогодні немає. Значить будемо жити! А інфраструктуру відбудуємо", – зазначив Камишін.
18 серпня у Facebook український письменник Сергій Жадан поділився новинами про ситуацію в Харкові після масованих нічних обстрілів росіян, які влучили у гуртожиток, та розповів про дискусію з іноземними журналістами про "хороших росіян".
"Носії культурної спадщини Достоєвського, котрі знищують ракетою гуртожиток, у якому живуть люди з вадами слуху, — це саме про теперішню війну. Чи винен Пушкін у тому, що в Росії народжуються військові злочинці? Винен. Звісно, винен. Вони всі винні", — зазначив письменник.
Більше про українське мистецтво
- 10 геніальних українських художників, яких знає увесь світ
- Леквар, солома, чіберек і янтик: до нематеріальної культурної спадщини включені нові елементи
- Влада Ралко: "Мова є політичною, тож і мистецтво як спосіб промовляти — є політичним"
- Прометей українського живопису, або як Архип Куїнджі ніс у маси світло
Читайте нас у Facebook та Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!