Стас Корольов: "Хочу висмикнути з себе російську культуру"

Стас Корольов: "Хочу висмикнути з себе російську культуру"

Стас Корольов: "Хочу висмикнути з себе російську культуру"
.

Стас Корольов – ексучасник електро-фольк гурту Yuko, рік тому запустив свій сольний проєкт із альбомом "О_х". 5 березня у Стаса мав відбутися великий сольний концерт у Києві, утім, його випередило повномасштабне російське вторгнення.

Чому Стас відмовився грати "О_х", як пише нову музику в "авральному режимі" та як готувався до виступу на "Файному місті" – у текстовій версії інтерв'ю для YouTube-проєкту "Artилерія" на Суспільне Культура.

Про емоційні ями

У перший тиждень було декілька таких ям, що я просто лежав на підлозі й не хотів вставати. Хотів забутися і не думати про окупацію. Але одна людина сказала, можливо, крамольну річ, що, можливо, у майбутньому ми будемо згадувати ці перші місяці, як найкращі місяці життя.

Не думаю, що найкращі, але найяскравіші точно. Бо мозок записує на такій швидкості все, що відбувається, бо стрес. Дуже жалкую, що не писав щоденники, але там було складно взагалі якусь стабільність психологічну мати, не до щоденників було.

Ми налаштували сховище, провели туди Wi-Fi, ходили годувати, купувати ліки для старих людей. Але в якийсь момент зрозуміли, що ми артисти і можемо більше.

Стас Корольов: "Хочу висмикнути з себе російську культуру"
Фото: скріншот з відео

Про мистецтво під час війни

Ми випустили футболку, на якій топографічно точна карта АвдіївкиСтас Корольов родом з Авдіівки (Донецька область) – ред.. Уся ця карта намальована фразами з альбому "О_х". Тут тимчасовий етап – це лінія фронту. З меседжем, що це тимчасовий етап, ми їх виженемо з Авдіївки і з України.

Ще ми зробили диски. Ми їх готували з минулого року – це альбом "фітченгів" з різними артистами на тему пісні "Никакого интереса".

Альбом "О_х" — це вже не щось, що ми співаємо, а щось, що документує епоху і передчуття війни. Ми почали репетирувати і зрозуміли, що російськомовні пісні не повертається язик співати. А ті, що залишилися українськомовні – без контексту "О_х" не працюють. Тому вирішили "О_х" не грати більше взагалі. Можливо, колись – на п’яту або десяту річницю.

У мене ще і гурт новий, нові люди, і це теж непоганий привід не вчити з ними стару програму, а робити щось нове. Щоб вони відчували причетність, і щоб це було більше релевантне до реальності, бо артист має реагувати на реальність і на контекст.

Зараз мозок не дуже придатний для того, щоб складати пісні, бо для цього треба, щоб воно якось перетравилося всередині. Зараз ти постійно всередині ситуації, всередині нової реальності. Тому програма суто експериментальна. Ми насправді не хочемо виступати, бо програма сира і є певна фрустрація, бо до цього вона була суперконцептуальна, а тепер це просто набір пісень – як я якраз не хотів.

Але є такі речі, як "Азов". Є такі речі, як "Файне місто". І ти думаєш: "Ок, що ми можемо зробити? Підставити себе, поїхати зіграти сиру програму? Чи підставити пацанів і не поїхати, і через це зберуть, можливо, менше грошей?". Ми обираємо підставити себе. Артист, як будь-яка публічна персона, має аудиторію.

Про роль артиста

Ця війна, як на мене, як ніяка інша дуже сильно відбувається в головах. Вона і раніше відбувалася в головах, але тепер вона відбувається в головах не статично, а динамічно.

Від того, що люди думають, дуже сильно залежить те, що відбувається.

Тому роль артиста і будь-якої публічної персони, яка має аудиторію – транслювати очевидні і правдиві речі. Речі, які допомагають нам у війні з Росією. І які допомагають нам консолідуватися як суспільству, які допомагають нам не відволікатися на вкиди, ціллю яких є відволікти нашу увагу.

Увага – це найважливіша зараз валюта. Наприклад, ми можемо витратити день на те, щоб допомагати волонтерам знаходити гроші, а можемо витратити день на те, щоб "сратися" про те, що Невзорову дають громадянство, хоча це теж дуже важлива тема.

Нам час дорослішати, як суспільству. І було б дуже добре, якщо кожна публічна персона якось сприяла б цьому. Багато хто дійсно робить і транслює правильні речі, у нас точно відбувся зсув, можливо, не такий кардинальний, як хотілося б.

Стас Корольов: Артилерія розшифровка
Фото: скріншот з відео

Про російську культуру

Я людина, яка виросла на російській культурі. Я відчув, як мені життєво необхідно висмикнути із себе – і це не виходить, бо вона там дуже глибоко коріннями, це боляче. Я впевнений, що не в кожної людини з’явилося таке сильне бажання відмовитися від російської культури. Скільки можна хвалити руських за те, що вони роблять щось, що просто нормально?

Знову ж таки, це увага. Наша увага має бути в бік фронту, у бік міст, які потерпають від гуманітарних катастроф, у бік "Азову", який в полоні. Які нафіг зараз російські артисти, що б вони не робили?

Я дуже хочу написати пісню про важливість свідомого споживання горя. Бо, якщо думати несвідомо, то ти це горе споживаєш так, що потім тебе це викидає емоційно і ти не здатний працювати. З іншого боку, адаптація і звикання в деяких людей такого рівня, що можна в принципі і абстрагуватися, як після 2014.

Тут треба знайти цю межу, щоб достатньо абстрагуватися, щоб воно тебе не знищувало, але споживати цей біль для того, щоб бути разом з усією країною.

Стас Корольов: Артилерія розшифровка
Фото: скріншот з відео

Майбутнє музичної індустрії та місце Росії в ній

Індустрія має розвиватися стрімко. Дистриб'ютори мають нарешті зрозуміти, що не може бути такого, що центральний офіс України – в Москві. Як, наприклад, Spotify. Усі ці внутрішні аспекти мають вийти на європейський рівень. І це має "пушнути" нашу культуру з точки зору механізму її роботи.

З іншого боку, самі артисти: зараз відбувається бум. Насправді бум відбувався і в 2014-2015 роках, але потім він трошки зник. Бо вже "яка разніца" тощо. Я думаю, що цей бум зараз спаде, але після нього залишаться активні артисти. І їх буде більше. І в них буде набагато краща позиція.

І я впевнений, що тепер не буде артиста, який каже: "Я їжджу в Росію для того, щоб транслювати там певні меседжі. Моя аудиторія класна, вона все розуміє".

Про артистів, що "перевзулися"

Усе залежить від того, наскільки їм повірить народ. Бо якщо ти SunSaySunSay – гурт колишнього вокаліста "5`nizza" Андрія Запорожця. 2014 року, попри окупацію Криму, Запорожець разом із Сергієм Бабкіним проводили концерти у Криму та Росії., то наврядчи народ повірить, що ти тепер щирий українець. Якщо ти Лобода – теж наврядчи. Скоріше повірять, що ти маленька людина, маленька Люда.

Багато артистів щиро "перевзулися". "Перевзулися" в хорошому сенсі і це треба заохочувати. Думаю, що ніхто з тих, хто щиро відмовився від Росії, не повернеться туди виступати. Це буде таке клеймо, що навіть не треба це якось законодавчо забороняти.

Artилерія – проєкт про творчу молодь, що протистоїть російській агресії на фронті, у культурній сфері та як волонтери.

Більше інтерв'ю з сучасними українськими виконавцями

Читайте нас у Facebook або Telegram.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок