В Україні запустили цикл відео про митців, яких привласнює російська культура

В Україні запустили цикл відео про митців, яких привласнює російська культура

В Україні запустили цикл відео про митців, яких привласнює російська культура
. ФОТО: google.com

Компанія Film.ua 21 червня презентувала проєкт "Народжені Україною" – цикл 2-хвилинних відео, що допоможуть познайомитися із найбільшими здобутками митця та дізнатися про його самоідентифікацію. Перший ролик уже опублікували на офіційному YouTube-каналі.

"Протягом століть українські діячі виїздили в Росію в пошуках кращих можливостей або були примусово депортовані на її територію для роботи на благо "великої російської культури". З часом українські імена почали все частіше з’являтися на сторінках російської історії, щоправда, дані про їхню приналежність до української нації нерідко викривляли або ж скромно згадували лише в рядку «місце народження». І таких випадків безліч", – розповідають творці проєкту.

Перше відео про письменника та драматурга Миколу Гоголя, який народився у Великих Сорочинцях Полтавської області: "Микола з дитинства спілкувався виключно українською й навіть попри заборони Петра I публікуватися рідною мовою писав твори "гоголівською" російською".

У наступних відео обіцяють розповісти про Казимира Малевича, Іллю Рєпіна, Олександра Мурашка, Дмитра Бортнянського, Ігоря Сікорського, Володимира Хавкіна, Віру Холодну. Голосом проєкту став телеведучий, актор та шоумен Юрій Горбунов. Епізоди будуть доступні на ютубі українською та англійською мовами.

Більше про Миколу Гоголя та українську літературу загалом читайте тут

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок