Правда має перемогти й на війні, й на Євробаченні – прогноз Філа Пухарєва

Правда має перемогти й на війні, й на Євробаченні – прогноз Філа Пухарєва

Ексклюзивно
Правда має перемогти й на війні, й на Євробаченні – прогноз Філа Пухарєва
.

Музичний оглядач і автор Telegram-каналу про українську естраду "Плай" Філ Пухарєв у своїй колонці для Суспільне Культура аналізує, наскільки в конкурсі Євробачення багато політики та які шанси на перемогу в українського гурту Kalush Orchestra.

Євробачення декларує себе конкурсом поза політикою. Справді, політику важко назвати головним "сценаристом" дійства. У ньому вона радше хитрий "режисер", який вміє вчасно скористатися ситуацією в інтересах "продюсерів"-організаторів.

Згадаймо 2016-й. Цього року Європейська мовна спілка оновила правила голосування на Євробаченні. Відтоді переможця визначають не лише телеглядачі, а й експертне журі з країн-учасниць.

Шість років тому букмекери прогнозували перемогу на Євробаченні російському представнику Сєргєю Лазарєву. Українці Джамалі вони обіцяли місце в першій п’ятірці. Однак під час оголошення результатів відбулася несподіванка. Cуха математика зробила Джа головною опоненткою Лазарєва. Розв’язана Росією війна на Донбасі, що тривала вже третій рік, стала тлом для музичного протистояння між двома країнами. Зрештою Україна перемогла, а рф посіла лише третє місце після Австралії.

Війна може стати "шоуранером" і цьогорічного Євробачення. А точніше, вже ним стала. 25 лютого, за день після нападу Росії на Україну, Європейська мовна спілка відсторонила РФ від конкурсу. У відповідь країна оголосила про вихід з EBU. На початку травня організатори Євробачення також заборонили росіянам голосувати за інших учасників цьогорічного конкурсу. Яким би не був виступ України, але російські вороги вже точно ніяк не вплинуть на його результат.

Тим часом букмекери прогнозують українському гурту Kalush Orchestra перемогу з імовірністю в понад 40%. За їхніми оцінками, головними конкурентами нашої країни є Італія та Швеція. Прослухавши пісні трьох потенційних фаворитів Євробачення-2022, не важко зрозуміти, наскільки сильно Stefania вирізняється на їхньому фоні.

У нас – сучасний хіп-хоп із кулеметним речитативом і домішками українського фольклору, присвячений матері фронтмена Kalush Orchestra, а у світлі останніх подій – всім українським матерям, чиї діти боронять нашу батьківщину на передовій. У них – солодкоголосі сльозовитискалки, хоч і загорнені в сучасне звучання, але штучні і просто нещирі. Бо про що може плакати мирна Європа, коли Україна переживає за Маріуполь, Бучу, Ірпінь, Харків, Миколаїв та інші постраждалі від ворогів міста, список яких, на жаль, постійно поповнюється?

Символічно й те, наскільки точно конкурсна пісня Kalush Orchestra відображає саму атмосферу українського спротиву росіянам. Ніяких страждань і героїзації мучеництва. Замість них – драйв, добрий настрій та вогонь (в усіх сенсах цього слова). А головне – розуміння, що це битва за Україну майбутнього, де актуальна світова культура органічно сплітатиметься з автентичною.

Переконаний, що аудиторія Євробачення дасть Stefania високу, якщо не найвищу, оцінку. А от експерти запросто можуть зіграти на пониження, як це було минулоріч із Go_A. У таких випадках вони часто приймають рішення не серцем, а розумом. Натомість розум підказує, що перемога на міжнародному конкурсі країни у стані війни – не просто не бажана для світового порядку денного, а й навряд потрібна самій Україні, в якої зараз інший клопіт.

Результати Євробачення-2022 можуть дати остаточну відповідь на багаторічне запитання про те, чого в цьому конкурсі більше: політики чи все ж мистецтва? Ця відповідь може бути не на користь Kalush Orchestra та України. Зате на користь чесності та справедливості, які вже третій місяць дихають на ладан європейських цінностей.

Я хочу, щоби перемогла правда. Такою має бути перемога України та всього цивілізованого світу. І на війні, і на Євробаченні.

Авторська колонка передбачає висловлення думок автора й може не збігатися з політикою Суспільне Культура.

Читайте також

На початок