Христов Воскрес, Воскресне й Україна! Спеціальний Folk-плейлист до Великодня

Христов Воскрес, Воскресне й Україна! Спеціальний Folk-плейлист до Великодня

Христов Воскрес, Воскресне й Україна! Спеціальний Folk-плейлист до Великодня
. УНІАН

У цій війні окреме "поле бою" – за душі й серця людей. Завдання ворога – їх зламати, але ми цього не дамо. Не забрати у нас волі, честі й свободи. Так само окупантам не забрати у нас свята. Великдень має прийти до кожного з нас, попри все, заради життя. Не зламатися допоможе ця музична добірка з давніми українськими веснянками й хороводами, що водила молодь біля церков на Пасху.

Тут і відома "Подоляночка" в ніжному аранжуванні LAUD, і традиційний "Шум" у двох варіантах від Go_A та GG ГуляйГород, і електро-фолк хороводи від YUKO, YELKA, Mavka, і рок-веснянки від Joryi Kloc та The Doox, і містичний "Кривий танець" від ДахаБраха та Port Mone. Як бонус, саундтрек з фільму Параджанова "Тіні забутих предків" – веснянка "Вербова дощечка" у різностильових версіях: від джазу (Shockolad), року (ДримбаДаДзиґа) до акустичної world music (ZITKANI, Panivalkova).

Гаївки, подолянки, гагілки, маївки, ринцівки, рогульки, володарки – далеко не повний перелік різновидів веснянок. Назва "веснянка" об’єднує усі пісні, які виконувалися від ранньої весни аж до зелених свят. Насправді, це тисячі пісень, драматургічно об’єднані навколо численних обрядів: це молодіжні розваги на вулиці, качання на релях гойдалках, голосіння за померлими під час проводів русалок, замовляння на врожай та багато іншого. Уявіть собі, все це зберігалося серед сільського населення, як жива традиція аж до середини ХХ століття.

Слухати його можна за наявності підписки на Spotify за посиланням.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок