У Маріуполі загинув литовський режисер Мантас Кведаравічюс

У Маріуполі загинув литовський режисер Мантас Кведаравічюс

У Маріуполі загинув литовський режисер Мантас Кведаравічюс
.

У блокадному Маріуполі загинув 45-річний литовський режисер Мантас Кведаравічюс, автор фільмів "Маріуполіс" і "Парфенон". Як повідомляють, режисер загинув "з камерою в руках". Про це повідомив у Facebook документаліст, засновник "АртДокФесту" Віталій Манський.

"Наш друг, учасник "Артдокфесту", литовський документаліст Мантас Кведаравічюс, сьогодні був убитий у Маріуполі з камерою в руках", – написав він.

Литовське видання 15min з посиланням на джерело повідомляє, що в машину, в якій їхав режисер, влучила російська ракета. Кведаравічуса терміново доправили до лікарні, проте врятувати його життя не вдалося. За попередньою інформацією литовських ЗМІ, під час зйомок в Україні кінорежисер встиг потрапити до полону росіян, у нього була зламана рука.

Мантас Кведаравічус фільмував у гарячих точках. Одним із його найвідоміших фільмів є "Барзах" (2011), що означає "світ, де перебувають до судного дня душі мертвих". У фільмі показані історії сімей, у яких силовики викрадали людей. Їхній світ, за задумом авторів фільму, якраз і нагадує барзах. Також герої картини – зниклі, викрадені люди, яким вдалося повернутись. Стрічка здобула відзнаку Берлінського кінофестивалю.

У 2016 році Кведаравічюс зняв документальний фільм "Маріуполіс" про життя в на той час прифронтовому місті та війну на Донбасі. Світова прем'єра фільму виробництва Литви, Німеччини, Франції та України відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок