Померла Еліс Манро — канадська письменниця і нобелівська лавреатка

Померла Еліс Манро — канадська письменниця і нобелівська лавреатка

Письменниця Еліс Манро
Письменниця Еліс Манро. AP/Paul Hawthorne

Канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро померла у віці 92 років.

Про це повідомляє The Guardian.

Еліс Манро померла 13 травня у будинку для літніх людей в Онтаріо. Понад десять років письменниця страждала на деменцію.

Що відомо про Еліс Манро

Канадська письменниця Еліс Енн Манро народилася 10 липня 1939 року в Онтаріо.

Еліс вперше спробувала себе у письменництві ще в підлітковому віці й опублікувала дебютне оповідання "Виміри тіні" у 1950 році. Тоді вона вивчала англійську мову в університеті Західного Онтаріо (Western University).

Вийшовши заміж за майбутнього батька своїх дочок, жінка покинула навчання в університеті й присвятила себе сім'ї. Втім, захоплення літературою нікуди не зникло — і в 1963 році Еліс відкрила власну книгарню "Книги Манро".

А в 1968-му письменниця-початківиця видала першу збірку оповідань "Танок щасливих тіней", за яку здобула найвищу літературну відзнаку Канади — Премію генерал-губернатора.

Прикметно, що Манро за все життя не написала жодного роману й завжди надавала перевагу жанру короткої прози. Зазвичай у центрі її історій опинялися звичайні, на перший погляд, нічим не примітні героїні: домогосподарки, викладачки вишів чи звичайні вчительки, покинуті жінки та жінки-розлучниці. Твори письменниці вирізняються несподіваними розв'язками.

Найвідоміші її книжки: "Забагато щастя" (вийшла українською у видавництві "ВСЛ"), "Вид з Касл-Року", "Любов хорошої жінки", "Служниця жебрака", "Ведмідь за горою", "Коррі" та "Місяць Юпітера".

Еліс Манро — лавреатка Букерівської (2009) та Нобелівської (2013) премій.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок