Архітектора "Палацу Путіна" звинувачують у несплаті мільйонів податків у Італії

Архітектора "Палацу Путіна" звинувачують у несплаті мільйонів податків у Італії

Архітектора "Палацу Путіна" звинувачують у несплаті мільйонів податків у Італії
.

Італійський архітектор Ланфранко Чірілло потрапив у поле зору італійської влади. Його звинуватили у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків та порушенні кодексу захисту культурної декларації. Чірілло відомий як ймовірний автор проєкту "Палацу Путіна" в Геленджику, про який розповідав російський політик Олексій Навальний у своєму однойменному розслідувані. Про це повідомляє видання The Art Newspaper.

Архітектора "Палацу Путіна" звинувачують у несплаті мільйонів податків у Італії
"Палац Путіна". Alexey Navalny / Youtube / AFP / Scanpix / LETA

У лютому в Італії пройшли обшуки відразу у чотирьох віллах архітектора. Влада вилучила гелікоптер, адже він був куплений ймовірно в Росії й використовувався довше за термін, дозволений для тимчасового ввезення. Також були знайдені та конфісковані 143 витвори мистецтва, зокрема полотна Сезанна, Моранді, Пікассо, Кандинського, Шагала, Модільяні та інших – вони не були зареєстровані, як того вимагає законодавство, та власник не зміг довести їхнє походження. Обшуки відбулися в рамках розслідування ймовірного відмивання грошей і ухилення від сплати податків з 2013 по 2019 рік

Прокуратура Італії ще у лютому видала ордер на арешт архітектора, який у 2014 році отримав почесне російське громадянство. Розслідування проводиться ще з 2021 року. Адвокатка Шанталь Фріхеріо, заявила, що розслідування перебуває на "попередній стадії". Вона відмовилася від подальших коментарів. Дата судового розгляду не призначена, оскільки розслідування ще не завершено. Також захисники Чірілло стверджують, що він отримав свій дохід протягом шестирічного перебування в Росії, і не повинен платити податки в Італії.

Архітектора "Палацу Путіна" звинувачують у несплаті мільйонів податків у Італії
Архітектора "Палацу Путіна" звинувачують у несплаті мільйонів податків у Італії. Фото: Scanpix / LETA

Ланфранко Чірілло народився в Італії, у 90-х переїхав до Москви та відкрив невелику студію. Там він зав'язав стосунки з впливовими бізнесменами, в тому числі з йордансько-російським підприємцем Зіядом Манасиром, а також будував офіси для мільярдерів – для Вагіта Алекперова, голови нафтової компанії "Лукойл", будинки в елітних селищах на Рубльовському шосе та реалізовував проєкти для "Газпрому". До 2012 року у майстерні у Чірілло працювали 120 людей. Через три роки їх було вже 200 та 600 субпідрядників. Офіс архітектора був розташований на набережній Фрунзе в Москві, неподалік Кремля.

"Нічого дивного, нічого таємного, усі люди хочуть копатися, хочуть знайти інтригу. А я просто люблю працювати тут, заробляти гроші", – розповідав Чірілло.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок