"33 літери для України": дизайнери усього світу долучаються до інтерпретації української абетки

"33 літери для України": дизайнери усього світу долучаються до інтерпретації української абетки

"33 літери для України": дизайнери усього світу долучаються до інтерпретації української абетки
.

Дизайнерки з Польщі Йоазія Фідлер-Вєрушевська, Аліна Рибацька-Грущинська та Ага Котовська ініціювали створення проєкту "33 літери для України" для підтримки України.

Про це вони говорять в Instagram: "Це спонтанний і незалежний захід, натхненний 36 Days of Type, де ми зображуємо 33 літери українського алфавіту. Використаймо силу спільноти, щоб висловити солідарність з Україною та показати, що це незалежна країна зі своєю культурою, історією та мовою".

36 Days of Type ("36 днів шрифту") – це проєкт, який заохочує дизайнерів та ілюстраторів створювати власні інтерпретації букв латинської абетки. Ініціатива "33 літери для України" створена, щоб "не лише показати нашу підтримку, а й надихнути дизайнерів навчитися читати та малювати кирилицю".

Роботи можна публікувати з 7 березня по 8 квітня 2022 року. Організаторки запрошують до участі художників з усього світу, потрібно лише позначити акаунт проєкту @33_letters_for_Ukraine та додати необхідні хештеги #33lettersforUkraine #33letters_letter

Ще однією метою ініціативи, за словами Аліни Рибацько-Грущинської, є збір коштів для благодійних організацій, які допомагають Україні. Задля цього оригінальні твори мистецтва та роботи з літерами після завершення проєкту планують продати, а потім зробити виставку з ілюстраціями переосмислень абетки.

"У цій ініціативі беруть участь дивовижні дизайнери, і було б чудово, щоб їхні роботи сяяли й за межами Instagram", — зазначила вона.

Також організаторки пишуть, що вивчення української абетки особливо важливе зараз у Польщі через велику кількість біженців від російсько-української війни. Щоб краще зрозуміти кириличні шрифти, можна слідкувати за акаунтом @rentafont.official, де розміщено 1800 шрифтів різних українських дизайнерів. Усі кошти від проданих шрифтів йдуть до благодійної організації "Повернись живим", що вже не один рік допомагає українській армії.

Переглянути всі роботи можна за посиланням.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок