Російські окупанти розстріляли вченого та перекладача Олександра Кислюка

Російські окупанти розстріляли вченого та перекладача Олександра Кислюка

Російські окупанти розстріляли вченого та перекладача Олександра Кислюка

У Бучі, 5 березня, російські окупанти розстріляли українського вченого, поліглота та викладача, історика та перекладача Олександра Кислюка. Про це повідомив архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй Facebook-сторінці, а також відповідний допис з’явився на сторінці Академічного храму святого апостола і євангеліста Іоана Богослова.

"5 березня у Бучі був вбитий мій викладач грецької мови Олександр Кислюк. Геніальний поліглот (складно сказати точно, скільки мов він знав — і класичних, і сучасних) та людина складної життєвої долі. Його "це ж аоріст!" з інтонацією ніби говорить про подарований — запам‘ятав назавжди", — написав архієпископ.

Олександр Кислюк працював старшим викладачем кафедри теорії та історії держави і права Інституту політології та права Національного педагогічного Університету ім. М. П. Драгоманова. Проводив заняття з латини і римського права.

Впродовж останніх двадцяти років викладацької і перекладацької роботи він написав низку наукових статей і переклав багато класичних творів зі стародавніх і сучасних іноземних мов: давньогрецької, латини, церковнослов’янської, англійської, французької і німецької.

Він переклав українською "Політику" Арістотеля, "Анабазис" Ксенофонта, "Аннали" Тацита, "Богословські твори святого Юстиніана", повний церковно-слов’янський словник, твори Юстиніана й Томи Аквінського.

Це не перша втрата серед українських науковців. У Ворзелі окупаційні війська розстріляли фізика-експериментатора, завідувача відділу і заступника директора Інституту фізики напівпровідників імені Лашкарьова НАН України Василя Кладька. Про це повідомили на офіційному сайті Національної академії наук України.

Війна — усі останні новини
На початок