Білоруська кіноспільнота засудила військову агресію Росії проти України

Білоруська кіноспільнота засудила військову агресію Росії проти України

Білоруська кіноспільнота засудила військову агресію Росії проти України
кінозал. Getty

Представники білоруської кіноіндустріії виступили проти війни, яку Росія розв'язала в Україні. Про це йдеться у їхньому зверненні, яке поширила Українська кіноакадемія.

“Ми обурені, що російський агресор використовує нашу територію для обстрілу України смертоносними ракетами. Багатьох білоруських кінематографістів зустріли та підтримали в Україні після репресій, які ми пережили у 2020 році.

Ми висловлюємо нашу щиру солідарність зі сміливим українським народом, який безстрашно бореться за свободу своєї країни.

Як люди мистецтва, ми чітко бачимо різницю між добром та злом. У реальному житті немає місця злу. Ми вимагаємо виведення російських військ із території України та Білорусі. Ми вимагаємо негайно припинити війну. Слава Україні!”, — йдеться в заяві, яку підписали понад 70 кінематографістів.

Що відомо

Нещодавно український режисер Сергій Лозниця вийшов із Європейської кіноакадемії (EFA) на знак протесту проти "ганебної" реакції цієї організації на вторгнення Росії до України. Режисер фільмів “Майдан”, “Донбас” та “Бабин яр. Контекст”, заявив, що EFA надто несміливо відреагувала і не захотіла виступити із засудженням російської агресії.

Американський кінорежисер Девід Лінч ("Твін Пікс", "Дюна", "Малголланд Драйв") звернувся до Президента РФ Володимира Путіна. Він зокрема зазначив:

“Прямо зараз, містер Путін, ви сієте смерть і руйнування. І винні в цьому саме ви. Українці не атакували вашу країну. Це ви її зараз атакуєте. І вся ця смерть та руйнація повернеться до вас".

Співробітники кінотеатрів України, дистриб'юторських компаній та українські кіноглядачі закликали міжнародні студії скасувати прокат усіх своїх фільмів на території Російської Федерації та у Білорусі.

Читайте також

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок