"Пісуар Дюшана XXI ст": художник продав картинку сміттєвого бака за $250 тисяч

"Пісуар Дюшана XXI ст": художник продав картинку сміттєвого бака за $250 тисяч

"Пісуар Дюшана XXI ст": художник продав картинку сміттєвого бака за $250 тисяч

Художник із Лос-Анджелеса під псевдонімом Robness продав гіфку сміттєвого бака у вигляді NFT за $250 тисяч на платформі SuperRare. Чоловік завантажив картинку з інтернета та наклав на неї кілька ефектів. Про це повідомляє AFP.

"Я навіть не можу згадати, звідки було взяте зображення, гадаю, це був пошук зображень у Google", – розповів художник. Robness наклав на зображення пластикового бака глітч-ефект та опублікував результат на криптоаукціоні.

У розмові з AFP митець пояснив, що картина зі сміттєвим баком спочатку була створена як акт "мистецтва люті", а також як засіб вираження свого гніву на багато речей у житті.

"Я розмістив це і його прибрали, – сказав він. — Вони подумали, що я взяв чужу фотографію та порушив авторські права. Вони загрожували мені юридично".

"Пісуар Дюшана" XXI ст: художник продав картинку сміттєвого бака за $250 тисяч
Лот "64 Gallon Toter" на платформі SuperRare. Скріншот

Але, на його подив, зображення було відновлено через два роки, причому SuperRare пояснив йому в електронному листі, що, хоча його робота спочатку не розглядалася спільнотою як мистецтво, "багато змінилося", зокрема їхня позиція щодо його роботи.

Зрештою сміттєвий бак NFT став таким мемом, що породив тисячі наслідувальних версій і значно підвищив інтерес до оригіналу, а один колекціонер зрештою особисто зв'язався з Robness, щоб дізнатися більше про його роботу.

"Він зателефонував мені, бо хотів дізнатися більше про цю історію, і ми проговорили близько 30–45 хвилин про все це, і більшу частину часу він сміявся, — згадує митець. — Він захотів забрати гіфку, я назвав ціну".

До цього моменту Robness опублікував на платформі понад 144 лоти, 113 з яких вже продані за ціною до кількох тисяч доларів. Автор сказав, що почав займатися криптовалютами та цифровим мистецтвом у 2014 році, коли йому довелося жити в машині та перебиватися випадковими заробітками.

NFT або non-fungible token – особливий тип криптовалюти. Цифровий сертифікат, який відрізняється від інших своєю невзаємозамінністю. Кожен NFT унікальний, тому його використовують, аби підтвердити право власності на товар в інтернеті, наприклад, зображення, пісню або відео.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок