У Львові у комплексі будівель "Фабрики Повидла" відкриють артцентр

У Львові у комплексі будівель "Фабрики Повидла" відкриють артцентр

У Львові у комплексі будівель "Фабрики Повидла" відкриють артцентр
Суспільне Львів

В ревіталізованому комплексі будівель "Фабрика Повидла" у Львові відкриють інституцію сучасного мистецтва Jam Factory Art Center у 2022 році.

Про це повідомляє пресслужба Jam Factory Art Center.

Процес підготовки і ревіталізації комплексу будівель "Фабрики Повидла" на Підзамчі у Львові завершиться всередині 2022 року. У просторі запрацює інституція сучасного мистецтва Jam Factory Art Center. До відкриття культурного центру команда і запрошені кураторки готують виставку, низку театральних постановок та концертів, дискусійну програму.

"7 років — саме стільки нам знадобилось, щоб із занепалої, понівеченої, але сповненої історії й харизми будівлі на Підзамчі збудувати нове серце району і міста", — зазначила директорка Jam Factory Art Center Божена Пеленська.

Програма відкриття комплексу "Фабрики Повидла"

Назва програми відкриття — "Органічні спільноти". Вона покликана залучити різні аудиторії до спільного пошуку нових способів взаємодії та буття разом. Це — тримісячний проєкт, який розпочнеться у серпні 2022 року, запускаючи роботу ревіталізованого комплексу "Фабрики Повидла".

Авторками програми відкриття є група кураторок: Катерина Ботанова, Ольга Бекенштейн, Люба Ільницька, Оксана Карповець, Ксеня Малих.

"У часи атомізації та радикалізації суспільства, посилення соціальної напруги та розділення, проєкт запитує: що означає бути спільнотою в теперішньому світі та які інші, більш гуманні та симбіотичні варіанти майбутнього можна оприявнити завдяки деколонізації мислення, уяви, пам’яті та суспільної організації", — описують кураторки свій проєкт.

Вони додали, що у програмі вибудовуватимуть "діалоги та взаємодії довкола п’яти зон напруги, з яких можна складати лінійні та нелінійні історії. Це — безпорадність, турбота, культурна пам’ять, нові екосистеми та множинні майбутні".

Jam Factory Art Center — центр сучасного мистецтва в ревіталізованому комплексі будівель "Фабрика Повидла". З 2017 року інституція працює в напрямках: візуальне мистецтво, театр і музика. На території простору розміститься великий експозиційний зал, театр, музична сцена в дворику, крамниця, ресторан та місця для відпочинку і прогулянок.

Що відомо

  • У грудні 2020 року у Львові презентували банер на будівлі Фабрики Повидла. Його розмір – 34х8 метрів. Це найбільший публічний артоб`єкт у Львові, який складається із колажу фотографій та дитячих малюнків. Банер став символом початку реконструкції цього простору.
На початок