Музей Лесі Українки на Житомирщині отримав вишиту ікону бабусі письменниці

Музей Лесі Українки на Житомирщині отримав вишиту ікону бабусі письменниці

Музей Лесі Українки на Житомирщині отримав вишиту ікону бабусі письменниці
Facebook

Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки у Новограді-Волинському на Житомирщині передали вишиту ікону Святого Петра, що належала бабусі поетеси.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

"Цьогоріч в експозиції нашого музею з’явився новий експонат – вишита ікона Св. Петра (припускаємо, що це може бути Петро Могила). Тривалий час вона зберігалася у фондовій колекції Житомирського обласного краєзнавчого музею", – йдеться у повідомленні.

У документах вказано, що ікона належала бабусі Лесі Українки (по батькові) – Марії Косач (з дому Чернявських) і передана Ніною Косач (місто Житомир).

У музеї зазначили, що Ніна Косач є троюрідною сестрою Лесі Українки. Більшість родинних речей, представлених в музейній експозиції, зберігалися саме у неї. Як вона написала в автобіографії, переданий музею вишитий одяг їй подарувала Леся Українка. Також йдеться про дерев’яний пенал для олівців, чашку, віяло, мушлю та інше.

Читайте також

  • Журі відзначило мистецький проєкт "Леся Українка: 150 імен" в категоріях "Культура та Мистецтво" (золото), "Крос-медійний сторітелінг" (срібло) та "Ребрендинг" (золото).
  • Що потрібно знати про Лесю Українку, щоб розуміти її творчість: до 150-річчя письменниці.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок