Журі відзначило мистецький проєкт "Леся Українка: 150 імен" в категоріях "Культура та Мистецтво" (золото), "Крос-медійний сторітелінг" (срібло) та "Ребрендинг" (золото).
Про це повідомляється на Facebook-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики.
Проєкт "Леся Українка: 150 імен" був представлений в Українському домі з 25 лютого по 8 березня цього року. Експозиція була поділена на тематичні зали: "Лінія життя", "Образ", "Особисте", "Акценти", "Ілюстрації", "Гра", а також спільний простір театру, книжок і дискусій. Вони були розміщені на трьох поверхах будівлі, де було зібрано понад 200 творів і артефактів: живописні та графічні роботи, ілюстрації й афіші, скульптури та фотографії. Їх надали понад 20 музейних інституцій та приватних колекцій з усієї України.
Виставка починалась з холу, де були розміщені 3 кольорові хвилі-стенди. На них було написано 150 важливих для Лесі Українки імен та місць: людей з її середовища, героїв творів і міст, у яких була мисткиня. Поруч знаходився стенд із присвяченими Лесі Українці книгами.
Лінія життя
У цій залі в хронологічному порядку були показані найважливіші дати в житті Лариси Косач-Квітки та зібрані артефакти з різних періодів життя поетки. Також поруч вказувалось, що в той час відбувалось у світовій культурі чи політиці.

Особисте
Зала, де розкривалось особисте життя Лесі Українки: захоплення, подорожі, листування. Тут знаходились, зокрема, частина особистих речей письменниці та її знімки з різних періодів життя.

Образ
В цій залі було зібрання мистецьких творів із зображенням Лесі Українки: графіки, живопису, скульптури. Всі твори належать до різних епох і по-різному передають характер і саму постать письменниці.

Акценти
Зала об’єднувала фокус-теми, які для авторів проєкту є ключовими для розуміння життя і творчості Лесі Українки з перспективи сьогодення. Кожна тема розкривалася на окремому стенді, щоб дати поштовх для розмірковувань щодо особистості Лесі Українки та її творів.

Гра
На третьому поверсі після проходження всіх залів можна було пройти інтерактивну гру-тест, яка перевіряла, наскільки добре відвідувачі знають Лесю Українку.

"Переосмислення ключових постатей українського мистецтва і можливість подивитися на їх творчість з іншого боку – одна із цілей міністерства, що трансформувалась у такий чудовий проєкт", – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Проєкт був створений Мінкультом спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти та агенцією Postmen.
Що відомо
- 29 січня президент Зеленський підписав указ про відзначення 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки.
- Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури проходила серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки.
- 25 лютого, у день народження Лесі Українки, відбулось офіційне відкриття мистецького проєкту "Леся Українка: 150 імен" в Українському домі (Київ, вул. Хрещатик, 2).
- У лютому Мінкульт разом з агенцією Postmen створили характерний візуальний стиль до святкування 150-річчя Лесі Українки. Кожен українець може безкоштовно завантажити необхідні візуальні матеріали, щоб на їх основі створювати власні ілюстрації, проєкти тощо.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!