"Ми грали на Майдані проти тоталітаризму". Спогади Мирослави Которович

"Ми грали на Майдані проти тоталітаризму". Спогади Мирослави Которович

"Ми грали на Майдані проти тоталітаризму". Спогади Мирослави Которович
.

Скрипалька Мирослава Которович в ефірі Радіо Культура міркує, як на її творчість і свідомість вплинула Революція гідності. Спогади записані у межах спецпроєкту "Бути гідним".

Події того періоду безперечно впливали на всіх людей, тим більше на чутливих до будь-яких змін творчих людей. Особисто я, як виявилося потім, у своїх проєктах передбачила перебіг подій Революції гідності.

Цікаво, що спершу проєкти народжувались як суто автобіографічні. Я зараз говорю про "Танго сторі". Врешті вони повністю, навіть іноді до дрібниць відображали те, що відбувалося в країні. Це підтверджує хоча би той факт, що прем’єра проєкту "Танго сторі" із його частиною "Атака танго" відбулася 22 січня – в день розстрілу першого загиблого Сергія Нігояна.

Ми виступали з твором Шостаковича, надягнувши маски на обличчя як символ обезличення і тоталітаризму. І формально попадали під закон, який назвали диктаторським від 16 січні 2014 року, він встановлював відповідальність за носіння маски.

Зараз дивно сприймається ця інформація про маски, але для нас в той момент вибір грати про цінність особистості поруч із палаючими шинами, з в’їжджаючими на Європейську площу БТРами – це було про причетність до ідей свободи та гідності через творчість, переосмислення, декларування цінностей.

Ще був такий момент, коли у мене з’явилася можливість на Майдані грати духовний гімн всіх українців, де б вони не жили. Це була мелодія Скорика. І я вам скажу, що так, було холодно, так, були якісь моменти, але враження від гри абсолютно неймовірні. Коли музика, коли мелодія, коли взагалі ці звуки – вони об’єднують. От я дуже відчула це і під великим враженням, наскільки ідеї можуть об’єднати і наскільки музика може бути вираженням цих ідей.

Читайте більше

Спогади Кіпіані про Революцію на граніті: голодування, погрози та перемога

Сильвестров про хоровий цикл "Майдан 2014": Це велика кантата, яка закінчується колисковою"

"Кожен раз Майдан має інший образ". Спогади Прохаська про революції 1991, 2004 та 2014 років

"Ми стояли на Майдані, щоби не бути худобою, загнаною у стійло". Спогади Валерія Харчишина

"Були деталі, які віддзеркалювали особливий характер Майдану". Спогади Андруховича про Євромайдан

"Україна є фактично взірцем демократії". Спогади Сергія Борщевського про Євромайдан

На початок