У Чернівцях відкриється виставка з елементами доповненої реальності, присвячена "Червоній руті-1989"

У Чернівцях відкриється виставка з елементами доповненої реальності, присвячена "Червоній руті-1989"

У Чернівцях відкриється виставка з елементами доповненої реальності, присвячена "Червоній руті-1989"

У вересні в Чернівцях планують запустити експозицію “Квітка надії” — виставку під відкритим небом з елементами AR (доповненої реальності), присвячену фестивалю "Червона рута-1989". Про це повідомляють у пресрелізі.

Перший локальний фестиваль "Червона рута" став національним культурним феноменом: про себе заявили десятки українських гуртів і саме тут, попри заборону, вперше після довгої радянської паузи публічно заспівали гімн України.

"Квітка надії" стане першою в Україні виставкою під відкритим небом з елементами доповненої реальності, які покажуть дотичні до подій фестивалю локації під новим кутом.

Маркувальні таблички та мапи вестимуть через місто до парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва “Жовтневий”, де розміститься експозиція прихованих історій про “Червону руту-1989”.

Відкриється виставка з елементами доповненої реальності, присвячена "Червоній руті-1989"
Мапа маркувальних табличок.

Основна мета проєкту – зберегти пам’ять та поширити знання про таке унікальне культурне явище, як “Червона Рута”, що є невід’ємною складовою української самоідентифікації.

“Мені особливо приємно, що в нас є нагода відновити історичну пам’ять про галявину, на якій я був у дитинстві одним з глядачів фестивалю. Тепер у чернівчан та гостей міста будуть комфортні умови для планування вільного часу та прогулянок територією парку", — каже директор КП “Жовтневий” Юрій Воронка.

Що відомо

  • Перший музичний фестиваль "Червона рута" відбувся 17-24 вересня 1989 року. Концепцію фестивалю розробили музиканти Тарас Мельник, Кирило Стеценко, Анатолій Калениченко та поет Іван Малкович.
  • Подія дебютувала у Чернівцях на батьківщині видатного співака й композитора Володимира Івасюка. Тоді про себе заявили десятки українських гуртів, звучала як популярна, так і рок-музика. На "Червоній руті-1989", попри пильну увагу радянських спецслужб, постійно здіймалися прапори України, звучав український гімн.
  • Едуард Драч згадує, що, попри заборони, люди на виконання гімну реагували позитивно: "По-перше, всі стояли. Встали навіть армійські підрозділи, там було багато жителів Середньої Азії і їхні офіцери кричали: “Дураки, сядьте”. А молоді хлопці не розуміли, ну тому що публіка стоїть, встали і вони. От і народ підспівував на трибунах, так що реакція була хороша".

Читайте також

"Червона рута" на UA: КУЛЬТУРА: як фестиваль змінив музичне обличчя України

Суспільне готує масштабні спецпроєкти до Дня Незалежності України

"Кобзар", гімн, "Червона Рута": українці назвали символи України за кордоном

На початок