Як співали Гімн України у 1989 році на фестивалі "Червона рута". СУСПІЛЬНЕ |ВІДЕОНОВИНИ

Як співали Гімн України у 1989 році на фестивалі "Червона рута". СУСПІЛЬНЕ |ВІДЕОНОВИНИ

Як співали Гімн України у 1989 році на фестивалі "Червона рута". СУСПІЛЬНЕ |ВІДЕОНОВИНИ
Скріншот, Суспільне

Перший музичний фестиваль "Червона рута" відбувся 17-24 вересня 1989 року у Чернівцях. Концепцію фестивалю розробили музиканти Тарас Мельник, Кирило Стеценко, Анатолій Калениченко та поет Іван Малкович.

"Подібних до Червоної рути фестивалів не було до цього і ну можна сказати, що не було потім. Тому що вона собою являла такий водорозділ між двома епохами. Епохою радянського союзу і епохою вже незалежної України", — розповів Суспільному музикант Едуард Драч.

За його словами, на перший музичний фестиваль зібралося дуже багато молоді.

"Фестиваль проходив в декілька турів: відбірковий тур був по областях. Я на той момент приїхав з Черкащини разом з таким теж переможцем Андрієм Миколайчуком, пізніше ми уже на гастролях рути по Україні дуже часто жили разом у готелі. І з інших областей теж з’їхалися люди і на самій Руті вже в Чернівцях було теж два тури", — розповів музикант.

Він додав, що учасники виконували Гімн України, але міліція забороняла це робити: "Страх був, як пусковий момент. Це і власне боротьба зі страхом, це і давала той адреналін, який був у всіх. Просто ну я не знаю, мабуть, влада не розрахувала то, що тоді на фестивалі було дуже багато молоді, яка уже переставала боятися, втомлювалася боятися...Після того, як ми заспівали, кабель до сцени перерубали, сцена опинилася в темноті, з гучномовців залунала “Червона рута” у виконанні, здається, Зінкевича і Яремчука, наскільки я пам’ятаю, і армійські підрозділи і міліція вичавили публіку зі стадіону".

Едуард Драч згадує, що, попри заборони, люди на виконання Гімну реагували позитивно: "По-перше, всі стояли. Встали навіть армійські підрозділи, там було багато жителів Середньої Азії і їхні офіцери кричали “дураки, сядьте”. А молоді хлопці не розуміли, ну тому що публіка стоїть, встали і вони. От і народ підспівував на трибунах, так що реакція була хороша".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок