Суспільне готує масштабні спецпроєкти до Дня Незалежності України

Суспільне готує масштабні спецпроєкти до Дня Незалежності України

Суспільне готує масштабні спецпроєкти до Дня Незалежності України

23 та 24 серпня, до Дня державного прапора та Дня Незалежності України, Суспільне мовлення традиційно готує для українців низку спецпроєктів — від прем’єр документальних фільмів і радіопрограм про здобуття Україною незалежності та розпаду СРСР до трансляцій святкових концертів з різних куточків України. З усіма спецпроєктами на теле-, радіо- та діджитал-платформах Суспільного знайомтесь у детальному огляді нижче.

23 серпня

UA: ПЕРШИЙ

У ці святкові дні суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ підготував для глядачів марафон прямих включень з урочистих заходів. Зокрема, 23 серпня о 8:30 відбудеться трансляція Урочистостей з нагоди Дня державного прапора України. Паралельно прямі трансляції дивіться на YouTube та Facebook UA: ПЕРШИЙ.

Вже о 9:30 дивіться документальний проєкт Суспільного мовлення "Мій прапор". Авторка Євгенія Подобна покаже історії трьох мешканців Донбасу, які під час окупації регіону 2014 року російськими військами залишилися вірними Україні й національному стягові.

З 11:20 до 16:30 дивіться наживо на телеканалі та на YouTube-сторінці UA: ПЕРШИЙ спецефір "Суспільної студії"Міжнародний саміт "Кримської платформи".

О 17:00 відбудеться прем’єра документального серіалу власного виробництва Суспільного мовлення "Колапс: як українці зруйнували імперію зла". Стрічка розповість про роль українців у розпаді СРСР та здобуття незалежності. У серіалі представлений український погляд на глобальні події. Автором сценарію є історик Олександр Зінченко. 23 серпня дивіться перші чотири серії проєкту.

О 21:35 у телеефірі UA: ПЕРШИЙ та на YouTube-сторінці каналу дивіться старт нового сезону суспільно-політичного токшоу "Зворотний відлік", присвяченого темі повернення Криму.

UA: КУЛЬТУРА

З 21 по 23 серпня о 16:25 відбудеться прем’єра циклу документальних фільмів "30 років Незалежності". Про шлях України з 1986 до 2021 року розповідатимуть понад 70 очевидців-учасників ключових історичних подій цього періоду: президенти, політики, науковці, спортсмени й представники бізнесу.

22 та 23 серпня о 20:40 UA: КУЛЬТУРА покаже два збірні концерти фестивалю «Червона рута», віднайдені в архівах Суспільного: "Червона рута. Як це було. 89" та "Червона рута. Як це було. 2009", присвячений 20-річчю фестивалю. Цей контент виходитиме також на YouTube-каналі Суспільне Культура та в адаптованому форматі на Радіо Промінь.

23 серпня UA: КУЛЬТУРА покаже збірний концерт "Українська концертна увертюра". Початок о 14:45.

РЕГІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКАНАЛИ СУСПІЛЬНОГО

Об 11:00 регіональні телеканали Суспільного покажуть концерт Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського у Катерининській церкві від проєкту Суспільного Чернігівщини "Українська музика в архітектурі"

Симфонічний концерт "Незалежні разом" глядачам транслюватимуть о 15:35. Класичні твори українських композиторів виконуватиме Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Диригує — Сергій Хоровець. Зйомки концерту відбувалися в Центрі Довженка у Львові.

У спецпроєкті "Це Україна. Це ми" від Суспільного мовника Буковини герої з різних регіонів країни покажуть, як виконують певну соціальну роль у своїй громаді та як проживають в одному з унікальних будинків, які відрізняються від сусідських. Трансляція роликів стартує з 19 серпня в ефірі всіх регіональних телеканалів Суспільного.

Також з 11:20 до 19:00 телеканал UA: КРИМ транслюватиме Міжнародний саміт "Кримська платформа". На Facebook-сторінці Суспільне Крим трансляція розпочнеться об 11:30. А з 16:30 дивіться спецпроєкт команди Криму "Кримська платформа" на YouTube-сторінці.

СУСПІЛЬНЕ РАДІО

У День державного прапора України о 9:35 слухайте на Українському радіо спецпроєкт "Вільні" — про свободи, які отримали українці разом з незалежністю. Автори проєкту — Сергій Стуканов, Марина Куликова та Олена Шарпанська. Авторський текст начитує ведучий Українського радіо Роман Коляда. Всі випуски проєкту можна слухати тут.

О 14:10 на Радіо Культура стартує спецпроєкт "Символи української державності" — розширений випуск радіоблогу Олександра Алфьорова "Дума про зраду і перемогу". В центрі проєкту — історії українського гімну, герба та прапора.

О 20:30 відбудеться прем’єра аудіоверсії книжки Олександра Палія "25 перемог України". Книга розповідає про пов’язані з Україною історичні події, що справили найбільший вплив на світову та європейську історію. Читає заслужений артист України Олександр Завальський. Всі дев’ять серій аудіокнижки звучатимуть на Радіо Культура щодня з 23 до 31 серпня.

Історії українських музикантів та їх успіхів за кордоном розповідатимуть у програмі "Це класика" 23 серпня о 18:10 та 19:10, а також у програмі "Єврорадіо" 23 і 24 серпня о 13:10. Спецвипуски підготувала музична редакція Радіо Культура.

24 серпня

UA: ПЕРШИЙ

О 8:00 UA: ПЕРШИЙ транслюватиме Молебень "Благословення України" у Соборі Святої Софії з нагоди 30-ліття відновлення Незалежності України. Святкові богослужіння очолять Вселенський Патріарх Варфоломій разом із митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм. Детальніше про захід та трансляцію — незабаром у розширеному релізі.

З 8:40 глядачі UA: ПЕРШИЙ у прямому ефірі стежитимуть за урочистостями на Майдані Незалежності. Телеканал покаже військовий парад за участі понад 5000 військовослужбовців, військової техніки та святковий концерт. Спецефір "Суспільної студії", присвячений Дню Незалежності, також можна дивитись на YouTube-сторінці UA: ПЕРШИЙ.

Урочисте засідання Верховної Ради о 13:00 дивіться на Facebook UA: ПЕРШИЙ.

Продовження документального серіалу власного виробництва Суспільного мовника "Колапс: як українці зруйнували імперію зла" — вже з 18:00.

О 21:35 дивіться спецвипуск суспільно-політичного токшоу "Зворотний відлік", присвячений здобуткам і поразкам 30 років Незалежності України. Для користувачів веб-платформ токшоу транслюватиметься на YouTube-каналі UA: ПЕРШИЙ.

UA: КУЛЬТУРА

У вівторок на глядачів чекає прем’єрний показ документального фільму команди UA: КУЛЬТУРА "По частинках". Це історія створення скульптури "Єдина" кераміста В’ячеслава Пасинока. Початок о 13:40.

Вже о 14:25 дивіться "Святковий концерт до Дня Незалежності" — збірка концертів 2020 року та інтерв’ю з артистами про незалежність. Крім того, фільм "По частинках" та святковий концерт зможете переглянути на YouTube-каналі Суспільне Культура.

О 21:00 глядачі зможуть доєднатись до телеефіру святкового концерту "Незалежність у нашій ДНК" наживо з Національного спортивного комплексу "Олімпійський".

Також упродовж всієї тематичної програми 21-24 серпня на UA: КУЛЬТУРА транслюватимуться відеочитання віршів видатних українських поетів XX–XXI сторіч із уст поета, лауреата Шевченківської премії та члена спілки письменників України Василя Герасим’юка.

РЕГІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКАНАЛИ СУСПІЛЬНОГО

О 9:05 регіональні телеканали транслюватимуть виступ академічного ансамблю пісні і танцю Чернігівського обласного філармонійного центру "Сіверські клейноди" у гетьманській столиці Батурині від проєкту Суспільного Чернігівщини "Українська музика в архітектурі".

О 16:00 з повтором о 20:30 в ефірі регіональних суспільних мовників — святковий концерт "Незалежність єднає". Глядачам покажуть унікальні місцеві гурти та виконавців, які грають авторську музику. Серед них багато й тих, хто відвідує з концертами передову та долучається до волонтерських місій.

Міжрегіональний тематичний проєкт "Обличчя Незалежності" у телеефірі представить Суспільне Запоріжжя. До нього долучились команди суспільних мовників Донбасу, Волині, Черкас, Чернігова, Тернополя та Кропивницького. Це 14 історій про хлопців та дівчат, які народилися після оголошення Незалежності України, але зараз відстоюють цю Незалежність на війні. "Обличчя Незалежності" покажуть всі регіональні канали Суспільного 19-24 серпня.

Про всі теле-, радіо- та діджитал-проєкти регіональних команд Суспільного читайте на сайтах філій.

СУСПІЛЬНЕ РАДІО

До 30-річчя Незалежності України Українське радіо запустило одразу три нових спецпроєкти. Зокрема, у проєкті "До 30-річчя Незалежності України. Історія творення держави" згадують про те, як формувалась система української влади, та розповідають про внесок кожного із Президентів. Нові випуски виходить щовівторка о 14:05. Перші випуски можете прослухати тут.

У спецвипусках програми "Поезія на Радіо Культура" звучатиме поезія голосами ровесників української незалежності. Декламуватимуть вірші театральний режисер Давид Петросян, оперна співачка Маріанна Цвєтінська, а поети Олена Герасим’юк та Гриць Семенчук читатимуть власну поезію.

Також протягом дня на Радіо Культура слухайте спецефіри програми "Це класика". У фокусі: композитори доби Незалежності, постаті сучасних жінок-композиторок та історія створення музичних творів, які стали символами України.

У День незалежності Радіо Промінь презентує два нових проєкти. У радіопрограмі "З днем народження, Україно!", яка виходитиме кожну десяту хвилину з 8:00 до 24:00, ведучі разом із музикантами розмірковуватимуть про незалежність людини і країни. А завдяки проєкту "Твоя радіоісторія" случахі дізнаються не лише про музику, а й про життєві історії українських виконавців та лідерів думок. Проєкт виходитиме щодня протягом півроку з 8:00 до 24:00 на кожній 35 хвилині.

Окрім того, 24 серпня о 19:00 на Радіо Промінь вийде спеціальний випуск програми "Година меломана з Олексієм Коганом", присвячений українському джазу.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад