В Італії видали книжку про етнографію та антропологію України

В Італії видали книжку про етнографію та антропологію України

В Італії видали книжку про етнографію та антропологію України

Посольство України в Іспанії на Facebook-сторінці повідомило, що вийшла друком книга "Українська етнографія та антропологія. Студії та дослідження з кінця XVIII століття до початку 90-х років XX століття" авторства доктора філософії, приват-доцента Кафедри культурної антропології Неаполітанського університету ім. Федеріко II Тамари Михайляк.

Як стверджують в посольстві, книга є однією з перших та найбільш ґрунтовних робіт з етнічної історії України, виданих італійською мовою. У роботі зроблена спроба окреслити історичні, епістемологічні та методологічні рамки дисципліни на політичному та соціальному тлі.

"Ми щиро раді тому, що унікальна фундаментальна праця української дослідниці справедливо зайняла своє гідне місце у європейському науковому та культурному просторі", – пишуть в посольстві.

В Італії видали книжку про етнографію України

В італійському Amazon книгу можна придбати за 18 євро.

В анотації до книги зазначено, що початок етнографіїСуспільствознавча наука, об'єктом дослідження якої є народи, їхня культура і побут, походження (етногенез), розселення, процеси культурно-побутових відносин на всіх етапах історії людства слід розглядати у зв'язку з інтересом патріотичної інтелігенції до вивчення народних звичаїв корінних народів, яка бачила в етнографії можливість соціальної та культурної спокути. Таким чином, зароджується дисципліна, яка поставила перед собою завдання виявити особливості та унікальність місцевих традицій.

"Значну роль у розвитку етнографічного музейництва відігравали приватні колекціонери, які також брали участь у пропаганді численних виставкових заходів, організованих як в Україні, так і за її межами на рубежі ХІХ-XX століть. Ці заходи зазвичай передбачали експонування українських народних традицій, вони дали значний поштовх для розвитку місцевого краєзнавства".

Це другa книжкa Тaмaри Михaйляк, що вийшлa італійською. У 2017 році видали її працю "Імперія у дзеркалі. Антропологія, етнографія та фольклор у побудові національної культурної ідентичності за часів царської Росії 1700-1900 роках".

Читайте також

На початок