Переможна стрічка "Титан", вітання від Тільди Свінтон та Україна на кіномаркеті | Канули в Канни

Переможна стрічка "Титан", вітання від Тільди Свінтон та Україна на кіномаркеті | Канули в Канни

Переможна стрічка "Титан", вітання від Тільди Свінтон та Україна на кіномаркеті | Канули в Канни
.

В останній серії "Канули в Канни" ведуча Юлія Дичук завітала на Каннський кіномаркет до українського кінопавільйону, щоб розібратися — що це таке і як працює. Також вона показує, які черги утворюються на покази фільмів у Каннах та (приготуйтесь заздрити) робить селфі з Тільдою Свінтон. А Тільда передає вітання українцям.

Юлія з операторкою Оленою Зашко та режисером Владом Васильченком завітали на показ фільму "Титан", який переміг цього року на кінофестивалі. Але ведуча мало що зрозуміла та звернулась за "декодингом стрічки"до кінознавця Лук'яна Галкіна. Якими були цьогорічні Канни очима Суспільне Культура - у нашому останньому випуску.

У другій серії влогу "Канули в Канни" ведуча Юлія Дичук нарешті втілила свою кулінарну мрію, а заодно показала, як працює "класова нерівність"на Каннському кінофестивалі. Хоча, якщо бути чесними, більше від цієї нерівності страждає наша операторка Олена Зашко.

У першій серії влогу Юлія розказала, кого з зірок зустріла у Каннах: Шон Пен, Джоді Фостер, Вес Андерсон, Тімоті Шаламе, Тільда Суінтон, Білл Мюррей.

Каннський фестиваль-2021 року проходив у липні. За Золоту пальмову гілку боролися 22 картини. Переможцем стала режисерка фільму "Титан"Джулія Дюкорно.

За всю історію фестивалю Дюкурно стала другою режисеркою, яка отримала "Золоту пальмову гулку". 28 років тому нею була нагороджена Джейн Кемпіон за фільм "Фортепіано".

Призери 74-го Каннського фестивалю

  • Золота пальмова гілка: фільм "Титан", режисерка Джулія Дюкорно.
  • Золота пальмова гілка за короткометражний фільм: "Всі ворони світу", режисерка Тянь Ся У Я.
  • Гран-прі: "Герой", режисер Асгар Фархаді та "Купе номер шість", режисер Юхо Куосманен.
  • Приз журі: "Пам'ять", режисер Апічатпон Вірасетакул і "Коліно Ахеда" режисер Надав Лапід (у назві - ім'я палестинської активістки Ахед Тамімі, яка потрапила до в'язниці після побиття ізраїльських солдатів; у соцмережах пропонували прострелити їй коліно).
  • "Золота камера" за найкращий дебют: "Муріна", режисерка Антонета Аламат Кусіянович.
  • Найкращий режисер: Леос Каракс, "Аннетт".
  • Найкраща чоловіча роль: Калеб Лендрі Джонс, "Нітрам".
  • Найкраща жіноча роль: Рената Рейнсве, "Найгірша людина на світі".
  • Найкращий сценарій: Рюсуке Хамагуті і Такамаса Ое, "Сядь за кермо моєї машини".
  • Почесна Золота пальмова гілка: режисер Марко Беллоккйо та акторка Джоді Фостер.
Переможна стрічка "Титан", вітання від Тільди Свінтон та Україна на кіномаркеті | Канули в Канни
Шерон Стоун передає золоту пальмову гілку Джулії Дюкорно. www.festival-cannes.com

Українські фільми, які взяли участь у фестивалі, отримали спеціальні призи.

"Золоте око" за найкращий документальний фільм отримав режисер Сергій Лозниця за роботу "Бабин Яр. Контекст", який розповідає про масові вбивства євреїв у Києві у 1941 році. Приз "Золоте око" заснований у 2015 році французькою спільнотою авторських прав La Scam і присуджується незалежно від каннського журі.

Фільм французького режисера Елі Ґраппе "Ольга" отримав приз за найкращий сценарій спільноти письменників та композиторів SACD.

"Ольга" розповідає про українську гімнастку з Луганська, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан. Вона вимушена поїхати з України до Швейцарії, де живе родина батька. Матір дівчини працює в політичній журналістиці, через що отримує погрози від провладних осіб.

Подробиці про фільмування "Ольги" та чому Держкіно України не фінансувало фільм про Євромайдан, а також чому у "Бабином Ярі. Контекст" зображено, як населення Києва і Львова вітає нацистів і не висвітлені причини цього - читайте в інтерв'ю з режисерами картин.

На початок