Фільм Елі Ґраппе "Ольга" отримав приз 74-го Каннського кінофестивалю

Фільм Елі Ґраппе "Ольга" отримав приз 74-го Каннського кінофестивалю

Фільм Елі Ґраппе "Ольга" отримав приз 74-го Каннського кінофестивалю

Фільм Елі Ґраппе "Ольга", який показали на ювілейному 60-му Канському "Тижні критики", отримав приз за найкращий сценарій спільноти письменників та композиторів SACD. Про це 14 липня повідомило видання Variety.

Премія SACD присуджується одному з семи художніх фільмів, що беруть участь в конкурсі. Автор-переможець буде нагороджений 5 000 євро. До складу журі входять кінематографісти, які є членами ради директорів SACD.

Фільм "Ольга" розповідає про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан. Вона вимушена поїхати з України до Швейцарії, де живе родина батька. Матір дівчини працює в політичній журналістиці, через що отримує погрози від провладних осіб.

Фільм Елі Ґраппе "Ольга" отримав приз 74-го Каннського кінофестивалю

Стрічка знята в копродукції між Францією, Швейцарією та Україною.

Нагадаємо, що 11 липня на Каннському кінофестивалі показали фільм українського режисера Сергія Лозниці "Бабин Яр. Контекст"

Фільм "Бабин Яр. Контекст" складається з 24 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів. Проєкт розповідає про масові вбивства євреїв в окупованому нацистами Києві у вересні 1941 року та про наслідки цієї трагедії. Кожен епізод є закінченим сюжетом, прямо або побічно пов'язаним з трагедією Бабиного Яру.

Що відомо про Каннський фестиваль

Каннський фестиваль проходить з 6 по 17 липня. На Золоту пальмову гілку у 2021 році претендують 22 стрічки. Фільмом відкриття цього року став драматичний мюзикл "Аннетт" Леоса Каракса з Маріон Котіяр і Адамом Драйвером, який також змагатиметься в основному конкурсі.

Оскільки минулого року фестиваль не проводився, цього року журі доведеться обирати найкращих серед найкращих. За останні два роки нові фільми зняли Франсуа Озон ("Все пройшло чудово"), Пол Верговен ("Бенедетта"), Жак Одіяр ("13-й округ Парижа), Вес Андерсон ("Французький вісник"). Не варто забувати і про режисерів, чиї імена поки що нічого не говорять широкому загалу. У 2019 році Золоту пальмову гілку отримав південнокорейський режисер Пон Чжун Хо, який краще за зіркових конкурентів зумів зловити нерв нашого часу.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше